Новини компанії

Липень 23, 2021

Vilat, Світлана Мазій, Сергій Фесенко — хто коментуватиме Олімпійські ігри на UA: ПЕРШИЙ

Олімпійські ігри у Токіо-2020, які стартували 23 липня,  на телеканалі UA: ПЕРШИЙ та діджитал-платформі Суспільне Спорт, коментуватимуть відомі спортсмени, експерти та медійники. Представляємо імена тих, хто працюватиме за мікрофоном упродовж двох тижнів.

Читайте також: Церемонія відкриття Олімпійських ігор у Токіо-2020 дивіться наживо на UA: ПЕРШИЙ

Одним з коментаторів Ігор стане Віталій Vilat Волочай — професійний коментатор з 2008 року, який упродовж кар’єри працював на футбольних, баскетбольних, тенісних ефірах, також коментував Чемпіонати Європи та інші турніри з легкої атлетики. За минулих два роки Vilat коментував фінали NBA, матчі футбольної Ліги чемпіонів, фінали Чемпіонату Європи з легкої атлетики та гонки серії NASCAR. Є палким шанувальником циклічних видів спорту та має великий досвід висвітлення гонок Тур де Франс.

«До Олімпійських ігор залишається декілька днів, і я вже не можу дочекатися початку. Чесно кажучи, вже не пам'ятаю, щоб я чогось так очікував, як чекаю ці Ігри. Пригадую, в якійсь рекламі була фраза: “мрії здійснюються”. Так ось справді — мрії здійснюються, якщо вони реальні. Мені лише потрібно трішки почекати до суботи», — розповідає Віталій.

На цій Олімпіаді Віталій коментуватиме бейсбол, софтбол, шосейні велогонки, велотрек, маунтінбайк, кінний спорт, тріатлон, сучасне п’ятиборство, веслувальний слалом та веслування на байдарках і каное.

«При виборі видів спорту мене запитали, в чому я найкраще розбираюсь та маю досвід коментування, — пояснює вибір видів спорту Віталій. — Я виписав декілька, які для мене в пріоритеті, але узагальнюючи сказав — я готовий коментувати всі види спорту, де не виставляють оцінок. Наприклад, я не дуже розбираюся у стрибках у воду чи художній гімнастиці. Але загалом, я фанат усіх Олімпійських видів спорту і за деякими стежу з 1997–1998 років і можу коментувати практично будь-який»

Також Віталій Волочай стане ведучим влогу на ютуб-каналі Суспільне Спорт «Олімпійські ігри за 300 секунд»:

«У ці 300 секунд ми будемо вкладати всі найголовніші новини з українськими спортсменами і взагалі найважливіші події Олімпіади. Це більше social media-формат, у якому ми будемо жартувати, вставляти різні меми — загалом робитимемо це весело і з настроєм»

Світлана Мазій — призерка Олімпійських ігор в Сеулі в академічному веслуванні, разом з журналісткою Діаною Михайлик коментуватиме змагання з академічного веслування.

Змагання з плавання коментуватиме Олімпійський чемпіон Ігор 1980 у цьому виді спорту, коментатор з більш ніж 30-річним досвідом Сергій Фесенко.

Змагання у різних видах спорту також коментуватимуть відомі спортивні журналісти, коментатори, експерти та спортсмени, які вже мають досвід коментування Олімпійських ігор: 

 • Дмитро Лазуткін /журналіст та коментатор Олімпійських ігор з 2008 року/ — бокс, карате та дзюдо (в парі з Максимом Діденком /багаторазовий чемпіон України з кудо та коментатор різних єдиноборств/), тхеквондо, художня гімнастика; 
 • Юрій Кириченко /професійний журналіст та коментатор Олімпійських ігор з 2014 року/ — футбол (у парі з Вадимом Шевякіним), баскетбол, хокей на траві, гандбол (у парі з Сергієм Цукіло), регбі та водне поло;
 • Людмила Якушева /колишня легкоатлетка та коментаторка Олімпійських ігор з 2004 року/) — легка атлетика; 
 • Олег Шумейко /спортивний оглядач та коментатор/ — пляжний волейбол та волейбол;
 • Вадим Шевякін /журналіст та коментатор футболу та Олімпійських ігор з 2016 року/ — скейтбординг, серфінг, плавання на відкритій воді, стрільба з лука (в парі з Костянтином Клименком) та маунтинбайк (у парі з Віталієм Волочаєм);
 • Сергій Пуцов /майстер спорту з важкої атлетики, коментатор Олімпіади-2016/ —  важка атлетика;
 • Григорій Палій /спортивний журналіст та коментатор/ — баскетбол 3х3; 
 • Галина Вініченко /коментаторка Олімпійських ігор з 2016 року, коментувала футбольне Євро-2020/  — спортивна гімнастика; 
 • Анна Савчик /коментаторка Олімпійських ігор з 2008 року у різних видах спорту/ — фехтування; 
 • Борис Людний /журналіст та коментатор UA: ПЕРШИЙ/ — кінний спорт (у парі з Віталієм Волочаєм); 
 • Олександр Пастухов /колишній борець, коментував чемпіонати світу та Європи з боротьби/ — боротьба; 
 • Анастасія Гафенко /майстер спорту України з вітрильного спорту, коментувала регату America's Cup на UA: ПЕРШИЙ/ — вітрильний спорт; 
 • Євген Смертенко /спортивний журналіст та коментатор, спеціалізується на тенісі/ —  теніс; 
 • Костянтин Клименко /коментатор Олімпійських ігор з 2016 року у різних видах спорту/ — бадмінтон, настільний теніс, веслувальний слалом та веслування на байдарках і каное (у парі з Віталієм Волочаєм), стрибки на батуті та стрибки у воду (в парі з Сергієм Цукіло); 
 • Сергій Цукіло /редактор UA: ПЕРШИЙ та коментатор Олімпійських ігор з 2012 року/ — стрілецький спорт, стрибки у воду.

Напередодні Олімпійських ігор Суспільний мовник провів серію тренінгів для залучених коментаторів майбутніх змагань. Продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська нагадала учасникам про гендерні аспекти в роботі коментаторів. Заступник директора департаменту зі стратегічного маркетингу Орест Білоскурський розповів, чим додатково зацікавити глядачів. Коментаторам нагадали про стандарти Суспільного мовника.

Трансляції Олімпійських ігор у Токіо-2020 дивіться на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ та діджитал-платформі Суспільне Спорт з 23 липня по 8 серпня.