Новини компанії

Червень 25, 2021

Фіналісти конкурсу «Читай–пиши» відвідали будівлю Українського радіо

Фіналісти конкурсу рецензій «Читай–пиши», який щорічно проводиться серед учнів шкіл Донецької, Луганської та Харківської областей, відвідали будівлю Українського радіо на Хрещатику, 26. Школярі познайомилися з історією радіо в Україні, можливостями сучасного радіомовлення, відвідали одну з ефірних студій та Музей Українського радіо. Екскурсію для них провів зберігач музею, радіожурналіст та багаторічний керівник Українського радіо Анатолій Табаченко

Читайте також: Кінопокази вихідного дня на UA: ПЕРШИЙ

За словами конкурсантів, екскурсія була надзвичайно цікавою та корисною. «На цій екскурсії я більше познайомилася з процесами радіожурналістки. Це було дуже потрібно для мене — для визначення, чого я насправді хочу. Тепер я впевнена, що справді хочу стати журналісткою. І, можливо, колись буду тут працювати», — розповіла одна з фіналісток конкурсу Катерина Істоміна з міста Вугледар. 

«Нам важливо було привести дітей саме на Українське радіо, тому що це радіо, яке дотримується високих стандартів журналістики. За допомогою нашого конкурсу ми вчимо дітей, у тому числі, критичному мисленню, саме тому це радіо є високим зразком. Крім того, це просто цікаво: діти бачать, як створюється продукт, який вони слухають, знайомляться з технікою, якої вони ніколи раніше не бачили», — каже Ірина Куніцина, голова й співзасновниця благодійного фонду Сергія Жадана, який є одним з організаторів конкурсу. 

Своїми враженнями поділилася членкиня журі конкурсу, продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська: «Маю за честь бути в журі цього неймовірного конкурсу. Кожна прочитана рецензія вражає тим, що там завжди звучить дуже виразний авторський голос. Не всі зрілі автори мають настільки сформовані особисті голоси. Тож цілком закономірно, що з авторками та авторами рецензій, які увійшли до фіналу конкурсу, ми зустрілися на радіо.  UA: Радіо Культура  єдине в Україні радіо, що системно, щодня і 24/7 працює з культурною тематикою. Не дивно, що з молодими літоглядач(к)ами ми зустрілися саме в нашій редакції та нашому музеї».

«Читай–пиши» — конкурс рецензій на книги українських авторів і авторок, що проводиться серед школярів Донецької, Луганської та Харківської областей. Вік конкурсантів — від 10 до 17 років. Переможців/ць визначають у вікових категоріях 10–13 та 14–17 років, у двох номінаціях: текстові та відеорецензії. Торік поїздку до Києва для переможців конкурсу відклали через карантинні обмеження, тому цьогоріч до столиці — а також до Українського радіо — приїхали переможці відразу двох конкурсів. 

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM–мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. Його можна слухати на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку suspilne.radio — у прямому ефірі та записі. Дізнатися частоту в своєму місті можна за посиланням

Фото: Ігор Ткач