Новини компанії

Червень 25, 2021

Кінопокази вихідного дня на UA: ПЕРШИЙ

У вихідні, із 26 по 28 червня, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже українські фільми «Сватання на Гончарівці», «Весільний спадок» і «Мої думки тихі».

Читайте також: «Справа Тлявова» — прем’єра документального проєкту на UA: ПЕРШИЙ

У суботу, 26 червня, о 19:30 в ефір вийде життєва комедія Ігоря Земгало «Сватання на Гончарівці» за мотивами однойменної п’єси Григорія Квітки–Основ’яненка. Красуню Уляну віддають за заможного, але невеликого розуму Стецька. Проте її серце належить кріпаку Олексію, що для тодішнього суспільства було неприйнятним. Тільки втручання хитрого й бувалого родича закоханого, солдата Скорика, допомагає збутися мріям Уляни.

У фільмі зіграли відомі українські актори Нонна Копержинська, Михайло Крамар, Алла Ролик та інші. Композитор — Кирило Стеценко. Повтор можна побачити 28 червня о 13:15.

У неділю, 27 червня, о 19:30 йтиме документальний фільм «Весільний спадок», в якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. Режисер Олексій Гуз в етнографічному фільмі–реконструкції відтворив автентичну українську весільну традицію такою, якою вона була наприкінці XIX — початку XX століття. Глядачі зануряться у світ багатої, яскравої та різноманітної весільної культури восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано–Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

Усі костюми є автентичними національними строями, які зберігаються у приватних колекціях. Пісні, що звучать у стрічці, є досі невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту. Повтор фільму — 28 червня о 15:40.

У понеділок, 28 червня, о 18:55 глядачі побачать трагікомедію Антоніо Лукіча «Мої думки тихі». Життя мами й сина у виконанні блискучої темпераментної Ірми Вітовської–Ванци та іронічного Андрія Лідаговського сповнене комічних і до сліз щемких епізодів. Що таке шукати роботу в Україні, коли ти митець поза мейнстримом, і шукати кохання за кордоном, коли ти самотня жінка з дорослим сином; змиритися з дорослішанням сина й терпіти мамині зауваження; вирушити разом у подорож, щоб записати голос рідкісного рахівського крижня для закордонної компанії — захопливий калейдоскоп подій, які не відпускають до останнього моменту.

Дивіться українські фільми у вихідні на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.