Новини компанії

Червень 23, 2021

Для Наглядової ради та правління Суспільного провели виїзну сесію

17 та 18 червня відбулась виїзна сесія нещодавно оновленого складу Наглядової ради та правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) за сприяння Спільного проєкту Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

Метою сесії було: сформувати подальші пріоритети роботи; обговорити стратегічні документи, зокрема, що стосується положення про конкурс на посади голови та членів правління, основних напрямів діяльності НСТУ, концепції регіонального мовлення; вивчити міжнародний досвід щодо ефективної роботи і взаємодії Наглядової ради та менеджменту суспільних мовників на основі досвіду інших європейських держав.

«Підтримка Суспільного мовника є одним із компонентів роботи Проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», який сприяв прозорості процесу обрання членів Наглядової ради та правління, і надає експертизу для розробки Політики гендерної рівності, Стратегії мовлення для дитячої та юнацької аудиторії та Стратегії відносин Суспільного мовника з органами державної влади», — розповіла Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні.

Читайте також: Суспільний мовник розробляє Політику гендерної рівності

Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні, під час своєї промови підкреслив, що незалежність від політичних впливів Наглядової ради та правління є запорукою їхньої ефективної роботи та успіху Суспільного в Україні.

«Обидва органи управління Суспільного — і Наглядова рада, і правління разом напрацьовують нові напрямки роботи мовника, і на цьому шляху нам дуже важлива підтримка партнерів, адже попереду в нас амбітні цілі. Зокрема, цього року ми почали довготривалий процес реформування корпоративної культури. Тому спільні заходи вкрай важливі для ефективної взаємодії та співпраці», — наголосив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного.

Рекомендації Ради Європи приділяють особливу увагу суспільному мовленню і встановлюють високі стандарти щодо різних аспектів роботи суспільних мовників, зокрема у сфері управління, гарантій незалежності, фінансування, розподілу повноважень наглядових рад та правління, питань гендерної рівності.   

Рекомендація Комітету Міністрів РЄ щодо управління суспільними медіа (2012 р.), встановила критерії для належної системи управління суспільними медіа. Ці критерії базуються на ключових принципах функціонування суспільних медіа, серед яких незалежність, підзвітність, ефективне управління, прозорість і відкритість, а також відповідальність і здатність реагувати на потреби.

Довідкова інформація: Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку.

Слідкуйте за новинами проєкту на фейсбук–сторінці за посиланням.