Новини компанії

Квітень 27, 2021

Суспільний мовник розробляє Політику гендерної рівності

Суспільний мовник впровадить у телерадіокомпанії Політику гендерної рівності за сприяння проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні»*.

Читайте також: Суспільне — серед лідерів із дотримання гендерного балансу

Над розробкою документу наразі працює команда фахівців Суспільного та соціологиня і дослідниця гендерної нерівності, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, консультантка Ради Європи Тамара Марценюк.

«Суспільне як ЗМІ є важливим агентом поширення цінностей та ідей, у тому числі щодо гендерної рівності. Суспільне вже є лідером з дотримання стандартів у мовленні й гендерного балансу. Дуже добре, що компанія розвиває цю політику не лише у питаннях виробництва контенту, а й в управлінні. Протидія дискримінації та гендерним стереотипам, передусім на власному робочому місці, — запорука розуміння ідей рівних прав і можливостей. Це сприятиме також виробництву більш фахового контенту щодо питань гендерної рівності та недискримінації», — розповідає Тамара Марценюк.

Суспільне займає лідерську позицію із дотримання стандартів мовлення та гендерного балансу у контенті. Про це свідчать останні результати моніторингу контенту ГО «Інститут масової інформації» та «Детектор медіа», за якими Суспільне Новини продовжує бути лідером з дотримання гендерного балансу в онлайн-медіа. Разом з тим увагу в питаннях гендерної рівності приділяють не лише контенту, а й імплементації принципів рівності у щоденній роботі усіх підрозділів.

«Під час розробки цього документа ми ставимо собі за мету на ціннісному, стратегічному і практичному рівнях закріпити механізми забезпечення рівних прав та можливостей розвитку на Суспільному, а також механізми реагування та захисту від дискримінації», — зазначила директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко, яка очолює роботу із запровадження Політики.

«Рада Європи розробила стандарти для покращення гендерної рівності в медіа, які заохочують рівність жінок і чоловіків, боротьбу з сексистськими й гендерними стереотипами та збалансовану участь жінок і чоловіків у прийнятті рішень й інші заходи, — розповіла Галина Смірнова, керівниця проєкту «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні». — Суспільні мовники, через свою особливу місію в медійному середовищі, мають включати питання гендерної рівності в кадрову політику і контент. Впровадження політики гендерної рівності потребуватиме проведення навчання з питань гендеру для працівників Суспільного, а також періодичного моніторингу прогресу впровадження документу».

 

*«Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» (надалі — Проєкт) є одним із трьох компонентів Спільного Проєкту Європейського Союзу та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля зміцнення прав людини в Україні». Проєкт має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, а також суспільне мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в українському суспільстві відповідно до пріоритетів, зазначених у Плані дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр., а також в Угоді про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що була ратифікована у вересні 2014 року.

Проєкт ставить перед собою шість основних завдань:

  1. Посилення системи Суспільного мовлення в Україні.
  2. Зміцнення місцевих друкованих видань, які пройшли реформу роздержавлення.
  3. Безпека журналістів та боротьба з безкарністю за злочини щодо свободи вираження поглядів, зокрема створення національного механізму швидкого реагування для захисту журналістів.
  4. Ухвалення аудіовізуального законодавства та зміцнення спроможності Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.  
  5. Поліпшення доступу до публічної інформації для медіа та суспільства.
  6. Збалансоване та професійне висвітлення виборів, боротьба з пропагандою та інформаційним безладдям, забезпечення інформаційної безпеки відповідно до європейських стандартів.