Новини компанії

Червень 09, 2021

Діалоги з творцями Конституції — спецпроєкт UA: Українське радіо до 25-річчя Основного Закону

У середу, 9 червня, о 19:10 на UA: Українське радіо стартує спецпроєкт до 25-річчя Конституції України — серія інтерв'ю з безпосередніми учасниками конституційного процесу. 

Народні депутати попередніх скликань, видатні юристи, політичні та громадські діячі згадуватимуть історію ухвалення Основного Закону, аналізуватимуть чвертьвіковий досвід впровадження й дотримання Конституції, обговорюватимуть сьогодення та перспективи конституційного розвитку. 

Читайте також: Минуле і майбутнє «земельного питання» — спецпроєкти Суспільного радіо до відкриття ринку землі

«Українська Конституція ухвалювалась у дуже складні часи. В парламенті відбувалася справді історична битва за Основний Закон. Депутати працювали без перерви цілу добу, а вранці 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин Основний закон було ухвалено. Зрозуміло, що конституційний процес на цьому не завершився, він триває увесь час, поки існує держава і розвивається суспільство. Чимало статей Конституції 1996 року стали результатом компромісу і фактично не відображають реального стану речей в економіці й соціальній сфері, інші не знайшли відображення у відповідних законах і суспільній практиці. При цьому всі ці 25 років Конституцію постійно намагаються переписувати й редагувати. Отже, будемо розбиратися, чи навчилися ми жити за Конституцією, які зміни Основного Закону сьогодні потрібні й кому, що передбачає конституційна реформа», — розповідає авторка та ведуча спецпроєкту Світлана Мялик

9 червня о 19:10 проєкт розпочне інтерв'ю зі Степаном Хмарою — одним з авторів Конституції, українським політиком, правозахисником, політв'язнем радянських таборів, народним депутатом I, II та IV скликань. Розмова відбуватиметься у прямому ефірі, слухачі зможуть поставити гостю свої запитання за телефоном (044) 239-62-92 або на номер студійного вайберу: (097) 107-107-9.

11 червня о 18:07 слухачі почують інтерв'ю з Людмилою Денісовою, Уповноваженою Верховної Ради з прав людини. Вона розповість про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

В наступних випусках спецпроєкту участь братимуть, зокрема, Володимир Стретович, народний депутат України кількох скликань, ексголова Комітету з питань правової політики і судово-правової реформи, член Конституційної комісії від Верховної Ради України, голова секції з питань судової влади і охорони Конституції (листопад 1994 — лютий 1996 років) та Віктор Шишкін — народний депутат України кількох скликань, український правознавець, перший генеральний прокурор України (1991 — 1993 роки), суддя Конституційного суду у відставці, який за розробку Конституції України отримав звання Заслуженого юриста України. 

Нагадаємо також, що цього тижня на UA: Українське радіо стартував спецпроєкт «Цікава Конституція», створений командою програми «Нічна вахта». Автори ідеї мали на меті максимально просто та цікаво розповісти слухачам про Основний Закон. Проєкт складається з 15 серій, кожна з яких присвячена окремому розділу Конституції України. Його можна почути щобудня о 14:40

UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни. В Києві мовить на частоті 105 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням.  Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.