Новини компанії

Травень 19, 2021

Офіційна відповідь НСТУ на заяву сценаристки Анастасії Михайлової щодо ПКЄ-2021

Стосовно заяви сценаристки Анастасії Михайлової, яка раніше брала участь у Мистецькому конкурсі АТ «НСТУ» для відбору виконавців серед сторонніх юридичних і фізичних осіб-підприємців для розробки ідеї з подальшим втіленням музичного відео на конкурсну пісню представника від України на Пісенному конкурсі Євробачення-2021, повідомляємо. 

Розробка  та постановка сценічного виступу гурту Go_A на конкурсі Євробачення-2021 здійснювалась режисерами-постановниками Костянтином Томільченком та Олександром Братковським у співпраці з телеканалом СТБ. В розробці ідей музичного відео та сценічного виступу використовувалось авторське бачення учасників гурту Go_A, які є творцями музичної композиції «SHUM», що включало такі елементи: пробудження всього живого після довгої зими, архаїчні звичаї та народні обряди, використання символів природи та зв’язок із семантикою пісні. 

У постановці Костянтина Томільченка та Олександра Братковського основна сюжетна лінія номера будується навколо образу сонця і світла — як символів життя та пробудження природи. Номер є художньою інтерпретацією народного обряду «закликання Шума», який історично пов’язаний із українським фольклором — веснянками.  

Елементом обрядової традиції є танець з використанням духових (сопілки) та ударних інструментів (бубнів). Після пробудження природи в українській культурі символічно постає сезон весняної посівної. У постановці це втілюється через повні мішки зерна, яке готують до засівання. Водночас енергетика природи повертає глядача до значення базових цінностей життя, сили духу, екосистеми суспільних стосунків.

Постановники художньо зобразили універсальну космічну енергію без використання традиційних в українській культурі візуалізацій етнічних орнаментів, орієнтуючись на широку міжнародну аудиторію суспільних мовників, які здійснюють трансляцію конкурсу. Домінантою постановки є сонячні промені та світлові аранжування.

Також зазначаємо, що цьогорічні образи та вбрання учасників гурту були розроблені художником по костюмах Дмитром Курятою, який створював дизайн для гурту Go_A на Національному відборі у 2020 році. Стиль солістки гурту для композиції SHUM авторства Дмитра Куряти втілює символічний ряд цієї пісні та водночас художньо поєднується з індивідуальним іміджем співачки Катерини Павленко, презентованим для композиції «Соловей». 

Зауважимо, що створення сценічного виступу гурту Go_A на конкурсі Євробачення-2021 режисерами-постановниками Костянтином Томільченком та Олександром Братковським здійснювалось незалежно від Суспільного мовника. Жодних матеріалів проведеного Мистецького конкурсу Суспільний мовник зазначеним режисерам не передавав. Суспільний мовник не вбачає у презентованій у півфіналі Євробачення-2021 постановці виступу гурту Go_A запозичень з поданих на Мистецький конкурс матеріалів, зокрема, ознак порушення авторського права учасників Мистецького конкурсу.