Новини компанії

Березень 22, 2021

Обговорення законопроєкту про підвищення ефективності роботи АТ «НСТУ»

19 березня відбулася зустріч* членів правління й Наглядової ради Суспільного і членів Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, де обговорили законопроєкт №2576 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України).

Читайте також: Відбулося публічне обговорення викликів та завдань Суспільного у 2021 році

Світлана Остапа, голова Наглядової ради АТ «НСТУ», зазначила, що хоча чинний ЗУ «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» пройшов випробування на практиці, проте потребує вдосконалення. 

«Ми маємо до парламенту дуже велике прохання — ухвалити законопроєкт №2576 щодо підвищення ефективності роботи НСТУ, — розповідає Світлана Остапа. — Ми просимо дозволити НСТУ займатися спільним виробництвом контенту, запровадити оплату праці для членів Наглядової ради відповідно до рекомендацій Ради Європи, дозволити витрачати кошти на створення й підтримку діджитал-платформ та виправити помилки в обмеженнях на трансляцію реклами та інше».

У відповідь голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв відповів, що Суспільне стоїть у плані законодавчих робіт на п’яту сесію Верховної Ради України IX скликання (лютий–липень 2021 року).

«Я, звичайно, буду наполягати, щоб ЗУ “Про Суспільне телебачення та радіомовлення України”, який давно вже був розглянутий, потрапив у порядок денний однієї з позачергових сесій. Але тут теж потрібно розуміти контекст, усі комітети в однаково складній ситуації — у всіх черги із законів», — зазначив Микита Потураєв.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук додала, що від комітету не буде затримок, а виносити законопроєкт №2576 на розгляд планують у травні або червні. 

«Абсолютно логічно, що ЗУ «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» буде розглядатися у сесійній залі, коли є оновлений склад Наглядової ради, усі зможуть дати свої рекомендації. Абсолютно нормально проголосувати у першому читанні за ту редакцію, яку вже рекомендував комітет і далі працювати в режимі правок. Але було б добре, щоб коли ми йшли на голосування у першому читанні, розуміли, які можуть бути зміни до другого читання, якщо вони є принципові», — розповіла Євгенія Кравчук

Голова правління АТ «НСТУ» Зураб Аласанія нагадав про роль Суспільного та під час зустрічі надав короткий звіт про роботу мовника за 4 роки.

«Робота Суспільного не вимірюється рейтингом чи шером. Це більш глибинні речі. Я не виправдовуюся, що в нас слабкі рейтинги, а просто кажу: дайте нам завдання і дайте нам зрозуміти, що важливіше для країни — та місія, яку виконує Суспільне і заради якої воно було створене, чи все ж таки комерційне змагання із рейтингами», — зазначив Зураб Аласанія.

* Зустріч відбулася у Київському хабі Академії суспільного мовлення. Хаб розташований у приміщенні Українського радіо на Хрещатику, 26. 

Фото — Володимир Шевчук