Новини компанії

Березень 02, 2021

Дмитро Хоркін: Суспільному мовнику важливо зберегти здобутки перших чотирьох років реформування

За досить нетривалий час суспільне телерадіомовлення України значно і позитивно змінилося. Тому дуже важливо, аби й у наступні роки зберігся цей курс на реформування та створення справді незалежного та ефективного за показниками медіаіндустрії мовника. Про це заявив Дмитро Хоркін, член правління НСТУ, відповідальний за платформу радіо, під час круглого столу «Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість», проведеного спільно агенцією Internews Ukraine, коаліцією «Реанімаційний Пакет Реформ» та громадським об’єднанням «Детектор медіа».

Читайте також: Відбулося публічне обговорення викликів та завдань Суспільного у 2021 році

«В дискусіях про суспільне мовлення ми не повинні забувати, якими були Національне телебачення і радіо до реформи 2017 року. Наприклад, у ніч підписання перших Мінських угод, коли весь світ був на порозі третьої світової війни, а на державному радіо в цей час транслювали спочатку сільськогосподарську передачу, а потім передачу “Дзвінке перевесло” з народними піснями», — нагадав Дмитро Хоркін.

Також він нагадав, що станом на 2017 рік новий менеджмент суспільного радіо отримав у спадок дротове радіо та мережу ультракоротких хвиль (приймачі яких уже навіть не випускають) і за чотири роки перетворив її на найбільшу в Україні FM-мережу. Причому 87 нових частот було впроваджено минулого року — в умовах, коли рахунки компанії були арештовані та робота майже паралізована. 

«У такі часи компанії зазвичай думають, як би їм вижити, а не як розвиватися. Але якби ми цього не зробили, цей шанс було б назавжди втрачено, адже частоти — ресурс обмежений», — зазначив Дмитро Хоркін.

Як результат, на сьогодні ми маємо повноцінну загальнонаціональну мережу UA: Українське радіо, розбудовані мережі UA: Радіо Промінь і UA: Радіо Культура. UA: Українське радіо вийшло в лідери серед розмовних радіостанцій — у перший же рік реформи його рейтинг зріс на 67%. UA: Радіо Промінь стало справді молодіжним музичним радіо, куди щодня на ефіри приходять зірки шоу-бізнесу.

Читайте також: На UA: Радіо Культура стартує міжнародний проєкт «Жінки в музиці»

UA: Радіо Культура на сьогодні — головний радіомайданчик мистецького, освітнього і наукового життя країни з унікальними радіожанрами: театр перед мікрофоном, радіодетективи, радіофільми, лекції, радіоконцерти. Також варто відзначити оркестри й хори радіо, які створюють високохудожній контент для радіо, телебачення та соцмереж та до локдауну успішно гастролювали.

За словами члена правління, відповідального за платформу радіо, надалі важливо продовжувати курс на трансформацію Національної суспільної телерадіокомпанії та закріплення її позицій як незалежного й ефективного мовника, лідера у запровадженні високих стандартів журналістики та гаранта демократичного суспільства.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найпопулярніше розмовне радіо країни — в Києві мовить на частоті 105 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Фото — Укрінформ