Новини компанії

Лютий 22, 2021

«Наша Леся» — спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки на Суспільному радіо

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки команда Суспільного радіо підготувала добірку спеціальних проєктів. 

22 лютого на UA: Українське радіо відбудеться презентація шестисерійного документального радіофільму Романа Коляди «Леся Українка. Відлуння». До створення спецпроєкту долучилися українські митці, які у своїй творчості так чи інакше зверталися до текстів письменниці. Тепер вони разом спробують осягнути значення Лесі Українки в різних аспектах її творчого життя: від поезії до історичної драми, від впливу на формування літературної української мови до значення її громадсько-політичної діяльності тощо. Радіофільм виходитиме в ефір з 22 по 27 лютого о 9:40 та о 19:40.

Читайте також: UA: Українське радіо презентувало спецпроєкт до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

22 лютого на UA: Українське радіо також презентують проєкт «Краса слова і сила духу» — відомі українці читатимуть свої улюблені рядки з творів Лесі Українки. Вірші «Пан політик» і «Давня казка» прозвучать голосом доктора філософських наук Євгена Бистрицького, а вірш «Трагедія» — голосом видавця Івана Малковича. Проєкт транслюватиметься протягом тижня у міжпрограмному просторі. 

З 15 лютого в ефірі UA: Українське радіо звучить щоденний міжпрограмний проєкт, у якому розповідаються цікаві й маловідомі факти з життя Лесі Українки та звучать цитати з її творів. Приміром, торік мерія Мадрида назвала на честь Лесі Українки одну з міських площ. 

25 лютого — у день народження письменниці — на UA: Радіо Культура відбудеться прем’єра 30-серійного радіосеріалу «Леся Українка. 30 радіоісторій». Сценарій для нового проєкту створив письменник Мирослав Лаюк. Голосами радіоісторій стали зірки театру й кіно: Євген Нищук, Дмитро Рибалевський, Римма Зюбіна, Ольга Сумська та інші улюблені актори. Продюсерка проєкту — Олена Гусейнова.

25 лютого о 21:00 у програмі «Радіотеатр» на UA: Радіо Культура презентують спільний проєкт UA: Радіо Культура та Національного академічного театру імені Лесі Українки, в якому акторки театру читатимуть вибрані поезії письменниці. Зокрема, легенда українського поетичного кіно Лариса Кадочникова читатиме єдиний вірш Лесі Українки, написаний російською мовою: «Когда цветет никотиана». Також у цьому спецпроєкті прозвучать фондові записи UA: Українського радіо поезій Лесі Українки у виконанні культових акторок української театральної сцени: Наталі Ужвій, Ади Роговцевої, Ольги Кусенко, Раїси Колосової.

Окрім того, з 25 лютого вірші Лесі Українки у виконанні зірок українського екрана та сцени звучатимуть щотижня у програмі «Поезія на Радіо Культура». Зокрема о 17:50 звучатиме добірка поезій, присвячених Лесі Українці — твори Юрія Косача (у виконанні Юрія Андруховича), Максима Рильського (у виконанні Дмитра Лазуткіна) та Ліни Костенко (у виконанні Мар’яни Савки).

На UA: Радіо Культура протягом року щомісяця у програмі «Радіотеатр» звучатимуть класичні й сучасні постановки за драмами Лесі Українки.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі UA: Радіо Культура музика від музичних колективів Українського радіо та інших найкращих виконавців країни та світу, радіотеатр, поезія та проза в авторському виконанні, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.