Новини компанії

Лютий 02, 2021

Прийнято законопроєкт про усунення колізії у призначенні та звільненні членів Наглядової ради НСТУ

2 лютого Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла законопроєкт №4413 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради АТ «НСТУ» депутатськими фракціями та групами. За законопроєкт проголосувало 290 народних обранців.

Читайте також: Наталію Гарач обрали членкинею Наглядової ради Суспільного у сфері захисту прав осіб з особливими потребами

Законопроєктом пропонується внести такі зміни до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»:

  • Після закінчення строку повноважень членів Наглядової ради НСТУ, обраних депутатськими фракціями і групами, нових членів Наглядової ради НСТУ обирають сформовані на момент обрання депутатські фракції і групи поточного скликання Верховної Ради України.

  • У разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ, обраного від депутатської фракції чи групи, така депутатська фракція чи група, якщо вона не розформована, ухвалює рішення про обрання нового члена Наглядової ради НСТУ на строк, що залишився до закінчення повноважень члена Наглядової ради, повноваження якого достроково припинені.

  • Депутатські фракції чи групи не можуть обирати членів Наглядової ради НСТУ, якщо до дати проведення чергових виборів Верховної Ради України залишилося 180 і менше календарних днів.

  • Строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ становить п’ять років з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, крім випадків, визначених частиною п’ятою цієї статті.

  • Після закінчення строку повноважень, члени Наглядової ради НСТУ, крім тих, чиї повноваження були припинені достроково, продовжують здійснювати повноваження у встановленому цим Законом порядку, за винятком повноважень, визначених пунктом 2 частини другої статті 7 цього Закону, до обрання нових членів Наглядової ради НСТУ, але не більше шести місяців.

Ознайомтеся із повним текстом законопроєкту №4413 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради АТ «НСТУ» депутатськими фракціями та групами за посиланням.