Новини компанії

Грудень 18, 2020

Спеціальну відзнаку UA: Радіо Культура отримав письменник Василь Махно

Уперше запроваджену Спеціальну відзнаку від UA: Радіо Культура 17 грудня отримав письменник Василь Махно. Нагородження відбулося під час урочистої церемонії з нагоди вручення Премії імені Юрія Шевельова. Премія імені Юрія Шевельова присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику з 2013 року. Серед засновників Премії — Український ПЕН, інформаційним партнером якого є UA: Радіо Культура.

Василь Махно отримав нагороду за збірку есеїв «Уздовж океану на ровері», яка незабаром звучатиме в ефірі UA: Радіо Культура. Члени журі відзначили надзвичайну «радійність» та літературну якість текстів письменника, адже розвиток радіоесеїстики для UA: Радіо Культура є окремим напрямом роботи.

Читайте також: Як Суспільне та громадські організації покращують країну: обговорення ефективної взаємодії

Продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська прокоментувала нагородження Василя Махна Спеціальною відзнакою UA: Радіо Культура

«Для нас неоціненною є можливість долучитися до премії імені Юрія Шевельова, котра розвиває контекст сучасної української есеїстики. Обирати лауреата спецвідзнаки було складно, тому що ми намагалися врахувати і літературні якості тексту, і його придатність для читання вголос. Голова нашого журі, продюсерка програми «Аудіокнижка», Світлана Свиридко-Сєрова каже, що тексти Василя Махна є дуже «радійними», зокрема вона відзначає яскраві візуальні образи, якими можуть мандрувати, уявляючи їх, читачі та слухачі. Ти, студія і мікрофон. Ти, кімната й екран із клавіатурою. Промовляєш чи пишеш із надією, що з тамтого боку є співрозмовник», — зазначила Ірина Славінська.

Нагадаємо, в ефірі UA: Українське радіо оголосили переможців Радіодиктанту національної єдності 2020.

Сьогодні UA: Радіо Культура — єдине в Україні радіо, що надає аудиторії доступ до актуальної української культури. Завдяки цьому класичну музику можна почути в тих містах, де немає філармоній, а сучасну українську книжку — там, де немає книгарень.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. Усі канали Суспільного радіо можна слухати у мобільному застосунку suspilne.radio.

Фото Олександра Кулікова