Новини компанії

Грудень 15, 2020

Оксана Забужко та Сергій Жадан — гості UA: Радіо Культура

В середу, 16 грудня, о 12:10 у програмі Олени Гусейнової «Пряма мова» Оксана Забужко розповість про Юрія Шевельова. Напередодні дня народження одного з найбільших українських інтелектуалів говоритимемо про дар Юрія Шевельова тримати діалог з українською культурою без інфантилізації. Або, як писав сам Шевельов, «не для дітей»: без популяризації, без коментарів, без просвітництва, на рівні очі в очі.

Читайте також: Радіо Ніч: перформанс Юрія Андруховича в ефірі нічного шоу на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

Що потрапляло в поле зору Юрія Шевельова у роки життя поза Україною: тексти, події, люди, і як він усе це трактував, як відбувалися контакти з Україною й спільнотою в ті кілька приїздів, що випали, — як він оцінював наші спроби розгорнутися чи вижити в 90-х, чи реагував він на те, що його реальний вплив і місце, яке він мусив мати в цій країні, не матеріалізувалися глобально. 

У четвер, День народження Юрія Шевельова, в рамках спільного проєкту PEN та UA: Радіо Культура вручатиметься Спеціальна відзнака UA: Радіо Культура — за майстерність і новаторство в жанрі есею, а також звучання тексту в радіоформаті. Нагородою для автора-есеїста у цій номінації стане створення радіоверсії твору, яка прозвучить в ефірі UA: Радіо Культура. Переможця обирає експертна група за участі редакторів, продюсерів та журналістів радіо.

За повідомленням офіційної сторінки PEN, лауреаткою ще однієї спецвідзнаки премії імені Шевельова, Спеціальної відзнаки Капітули — за внесок у розвиток та популяризацію есеїстики у 2020 році стала Оксана Забужко.

Нагадаємо, Книгою року ВВС-2020 в категорії «есеїстика» стала «Планета Полин» Оксани Забужко.

У п’ятницю, 18 грудня, о 9:10 гостем програми «Культура. Live» буде Сергій Жадан. Темою програми із ведучою Катериною Толокольніковою стане плідний карантинний рік Сергія Жадана: три написані та видані книжки («Хлібне перемир'я», «Список кораблів», «ПМЖ»), театральні прем'єри («Василь Вишиваний», «Хлібне перемир'я»), а також музичні новинки від гуртів «Жадан і Собаки» і «Лінії Маннергейма» і майбутні концерти. Говоритимуть також про творчість на карантині, проєкти й задуми письменника, перекладача та музиканта на 2021 рік.

Долучитися до розмов можна зателефонувавши до студії за номером: 044 239 62 95. Свої запитання також можна надіслати на студійний Viber: 093 834 59 50.

UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі UA: Радіо Культура — музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя.

Усі канали Суспільного радіо можна слухати у мобільному застосунку suspilne.radio.