Новини компанії

Грудень 08, 2020

Радіо Ніч: перформанс Юрія Андруховича в ефірі нічного шоу на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура

Перфоманс на межі радіодрами та моноспектакль наживо, авторське читання під супровід спеціально створеної музики та спецефектів — такою буде нічна презентація нового роману «Радіо Ніч» Юрія Андруховича, що вийшов у видавництві Meridian Czernowitz. Подія відбудеться 13 грудня в ефірі програми «Нічна вахта» на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура в ніч з суботи на неділю о 00:07

Почати знайомство з романом можна буде 11 грудня об 11:10 у програмі Олени Гусейнової «У нас усе культурно». Юрій Андрухович розкаже про те, чому він обрав для презентації ніч із 12 на 13 грудня, чому перші дві сторінки цього тексту важливо було написати до початку 2019 року. А ще — про міста й дороги, сни й біографії, і ніч як простір. Долучайтеся до розмови, зателефонувавши до студії за номером: (044) 239-6295. Свої запитання можна надіслати також на студійний вайбер: (093) 834-5950

Одразу після ефіру відбудеться запис фрагментів «Радіо Ніч» в авторському виконанні для програми «Аудіокнижка», яку презентують на UA: Радіо Культура вже цієї зими.

Центральною подією презентації роману стане перфоманс, який відбудеться опівночі вже у ці вихідні. Упродовж події Юрій Андрухович перевтілиться наживо у роль радіоведучого, головного героя свого роману. Ідея роману з’явилася в автора кілька років тому, коли під час інтерв’ю на варшавській радіостанції у письменника запитали, чим би він займався, якби перестав писати? На це Андрухович відповів, що заснував би власну радіостанцію. Радіостанція була б винятково нічною, в її ефірі лунала б музика та роздуми-монологи ведучого. Так ще 15 років тому виникла ідея тексту, і весь цей час автор до неї не звертався аж до завершення роботи над «Коханцями Юстиції» у 2019 році. 

Протагоніст роману, музичний герой барикад Йосип Ротський, рятуючись від переслідування спецслужбами, недоречної любові та банківських спокус, знаходить сховок у приміщенні, звідки можна вести нічний радіоефір. Так з’являються монологи автора і музичний Список Ротського, один трек із якого, а саме завершальну композицію, слухачі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура почують упродовж перфомансу. 

Основою для обкладинки «Радіо Ніч» стала картина Влодка Костирка «Перепочинок під час утечі в Єгипет», створена 2020 року. У книзі також є QR-код із доступом до Списку Ротського — треклиста, що став музичним оздобленням «Радіо Ніч». 

Пряма трансляція перфомансу почнеться 13 грудня о 00:07 на фейсбук-сторінках Радіо Культура та Meridian Czernowitz, на ютуб-сторінці Українського радіо, а також у прямому ефірі Радіо Культура та Українського радіо.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни, у Києві звучить на частоті 105 FM. UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі, у Києві звучить на частоті 97.6 FM. В ефірі UA: Радіо Культура музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.