Новини компанії

Листопад 12, 2020

UA: ПЕРШИЙ покаже програму «Відтінки України»

У суботу, 14 листопада, о 9:05 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ стартує програма виробництва Суспільного мовника про представників національних меншин України — «Відтінки України». Історії героїв розкриють мультикультурність країни, різноманіття цінностей та унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках України.

Читайте також: «Буковинські загадки» покажуть усі регіональні філії Суспільного

Над створенням програми працювали Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного та регіональні команди з Одеси, Закарпаття й Чернівців, керуючись Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«“Відтінки України” — це правдиві родинні історії представників національних спільнот. Це про цінності й традиції. Це розповіді про людські долі, часто — драматичні. Спілкуючись із героями в процесі створення проєкту та переглядаючи готові сюжети — я для себе щоразу відкриваю Україну. А головне — ці історії вдалося розкрити завдяки командній роботі редакцій із тематики мовлення національних меншин у регіонах», — розповіла координаторка проєкту й керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима.

Читайте також: «У фокусі наших проєктів завжди має бути людина», — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного

У кожній програмі представник однієї з нацменшин покаже глядачам своє повсякдення, родинні традиції та власні таланти. Журналісти Суспільного зібрали 24 короткі документальні історії про талановитих представників 17 національних спільнот, що живуть в Україні: словацької, румунської, німецької, вірменської, ромської, угорської, болгарської, гагаузької, молдовської, єврейської, білоруської, польської, чеської, грецької, азербайджанської, караїмської та кримськотатарської. Герої говорять й українською, і мовою своєї національної спільноти чи корінного народу.

Усі історії потраплять до інтерактивної експозиції культур нацспільнот на Суспільному.

Крім самобутності національних спільнот, у програмі можна побачити природу кожного краю, де відбувалися зйомки: від малих сіл до великих міст, гори й ліси, степи та морські узбережжя.

У першому випуску програми «Відтінки України» глядачі UA: ПЕРШИЙ познайомляться з болгарською родиною Златових із села Кулевча (Одеська область) та Йожиною Ільїною з Ужгорода, яка має словацьке й чеське коріння.

Дивіться програму «Відтінки України» щосуботи о 9:05 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.