Новини компанії

Листопад 11, 2020

Радіодиктант національної єдності на Суспільному писали на шести континентах

ХХ Радіодиктант національної єдності об’єднав сотні тисяч глядачів та слухачів у світі. Трансляція диктанту відбувалася на всіх каналах Суспільного мовника. Слухачі й глядачі Суспільного писали диктант на 6 континентах.

Читайте також: Гаррі Поттер, енелятко та майбутнє паперових книжок — українці написали Радіодиктант національної єдності

Член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, і керівник проєкту Дмитро Хоркін

«По-перше, дякую нашій аудиторії — тим, хто слухав і дивився радіодиктант. А по-друге, спасибі нашій команді: координаторці проєкту Юлії Шелудько, продюсерці UA: Радіо Культура Ірині Славінській і продюсеру UA: Українське радіо Юрієві Табаченку, Олександрі Очман із дирекції телебачення й Маргариті Єрмак із діджитал-платформ, Риммі Зюбіній та Івану Малковичу, а також департаментові комунікацій зі ЗМІ та громадськістю Суспільного».

Сьогодні, 11 листопада, об 11:00 на сайті UA: Українське радіо оприлюднили текст Радіодиктанту-2020. Усі охочі можуть перевірити себе самостійно. Роботи з написаним диктантом можна було надсилати онлайн на спеціальну електронну скриньку, а також поштою на адресу UA: Українське радіо.

Читайте також: Текст XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2020

Електронні листи завершили приймати о 00:00 11 листопада. На цей час на скриньку радіо надійшло 13 834 листи. Наразі редакція Суспільного ще отримує листи поштою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Надсилати паперові листи поштою можна було 9 та 10 листопада. Перевірятимуть надіслані роботи впродовж двох місяців, після чого буде оприлюднено прізвища тих слухачів, хто не припустився жодної помилки в тексті. Вони отримають нагороди від партнерів проєкту.

Радіотрансляцію диктанту здійснювали UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. На сайті Суспільного радіо 9 листопада було 90 тисяч відвідувачів.

Радіодиктант наживо транслювали суспільні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА, а також усі регіональні канали Суспільного. Частка перегляду на телеканалі UA: ПЕРШИЙ становить 1,81% (аудиторія 18+, уся Україна), що є найкращим показником перегляду диктанту за останні 5 років. Загалом трансляцію Радіодиктанту цього дня увімкнули понад 256 тисяч глядачів.

В ефірі проєкту «Суспільна студія» текст диктанту читала відома українська акторка Римма Зюбіна. У студії працювали ведуча «Суспільної студії» Інна Москвіна та ведучий UA: Українське радіо Роман Коляда, які розповіли про історію диктанту, а також поспілкувалися з представниками українських громад у різних куточках світу.

Фейсбук-сторінки Суспільного зібрали майже 73 тисячі переглядів, 800 поширень та 3800 реакцій. Ютуб-канали UA: ПЕРШИЙ та UA: Українське радіо — майже 144 тисячі переглядів сумарно. Відео телеканалу UA: ПЕРШИЙ потрапило до топ-20 у вкладці «Популярне» в ютубі. «Радіодиктант» був найпопулярнішим гугл-запитом в Україні 9 листопада.

До написання Радіодиктанту долучилося багато українських зірок, громадських діячів та політиків. У стінах читальної зали Національної бібліотеки імені Вернадського диктант написали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уповноважений із захисту мови Тарас Кремінь, актор Ахтем Сеітаблаєв, акторка Наталя Сумська, представники України на Євробаченні-2021 гурт Go_A та багато інших. Через епідеміологічну ситуацію кількість гостей цього року обмежили відповідно до карантинних вимог.

Упродовж зум-трансляції, організованої під час написання диктанту, до «Суспільної студії» та Національної бібліотеки імені Вернадського долучилися 60 учасників із різних куточків світу. Їхні зображення транслювали на екрані за ведучими.

За хештегом #РадіоДиктант2020 у соцмережах організовували події, читачі діляться своїми враженнями про підготовку й написання цьогорічного диктанту, освітні лабораторії проводять розбір тексту диктанту та пояснюють складні випадки пунктуації і орфографії.

Цьогоріч уперше за 20 років існування диктанту в ньому попри часові розбіжності повним складом узяла участь 25-та команда полярної експедиції на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо України із середньодобовим охопленням майже мільйон радіослухачів. UA: Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

* Дані ТВ-панелі належать ІТК; дослідник — Nielsen; моніторинг — Комунікаційний Альянс та представлені UA: ПЕРШИЙ. Дані наведено для аудиторій 18+ за показниками shr%. Докладно — у глосарії ІТК.