Новини компанії

Листопад 09, 2020

Гурт Go_A написав Радіодиктант національної єдності

9 листопада в День української писемності та мови гурт Go_А долучився до написання Радіодиктанту національної єдності. Представники України на пісенному конкурсі «Євробачення-2021» писали диктант у Національній бібліотеці імені Вернадського разом з іншими гостями.

Читайте також: Гаррі Поттер, енелятко та майбутнє паперових книжок — українці написали Радіодиктант національної єдності

«Радий, що радіодиктант набув такої популярності в Україні та за її межами. Це особливо круто, коли ми можемо доводити: українська мова — є частиною української культури й знати рідну мову важливо. Для мене це багато значить ще й тому, що моя прабабуся понад шістдесят років викладала українську мову й літературу, це невеличка данина їй із мого боку. Загалом складнощів із написанням не було, єдине — є питання з пунктуацією і, зважаючи на новий правопис, не впевнений у деяких нюансах», — розповів засновник гурту Go_A Тарас Шевченко.

Цього року українці писали ювілейний ХХ Радіодиктант. Кожен на своєму місці — удома, в офісі чи кав’ярні, на роботі чи в університеті — зупиняється на 15 хвилин, щоб написати диктант й об'єднатися з іншими навколо мови. Радіодиктант національної єдності транслювали на всіх майданчиках Суспільного — радіо, телебаченні й соцмережах.

«Нам усе сподобалося. Цікавий досвід, адже всі ми писали такий диктант уперше. Раді були взяти участь у важливому заході в такий день. Текст був цікавим, особливо в озвучуванні Римми Зюбіної. У позитивній атмосфері пощастило поспілкуватися із цікавими людьми», — поділилася враженнями солістка гурту Go_А Катерина Павленко.

Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читала диктант із «Суспільної студії» телеканалу UA: ПЕРШИЙ акторка Римма Зюбіна.

Паперового листа потрібно надіслати на адресу: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00.

Нагадаємо, гурт Go_A представлятиме Україну на Євробаченні-2021 і має підготувати нову пісню для конкурсу. Дивіться трансляції Дитячого Євробачення-2020 та Євробачення-2021 на телеканалах Суспільного.