Новини компанії

Жовтень 22, 2020

Чому Пізанська вежа досі не впала: наукові проєкти на UA: КУЛЬТУРА

У суботу, 24 жовтня, на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА стартує лінійка науково-популярних проєктів: «Неймовірні винаходи» та «Масштабні інженерні помилки».

О 16:25 у документальному циклі «Неймовірні винаходи» глядачі UA: КУЛЬТУРА дізнаються про винаходи, які змінили життя людства. Для чого винайшли швейцарський ніж, хто його так назвав та чи правда, що перший прототип створили ще в Давньому Римі? Чому краї крил літака загнуті вгору, як до цього причетний орел та скільки грошей щороку економлять авіакомпанії завдяки винаходові під назвою «вінглет»? Чому модель англійського сідла, яку винайшли в середньовіччі, досі популярна серед виробників та як її виготовляють?

Читайте також: Прем’єра історичної програми «Культові українці: позначені гривнею» на UA: КУЛЬТУРА

О 17:00 дивіться продовження циклу «Неймовірні винаходи». Коли з’явилися перші наручні годинники, хто їх носив та як Перша світова війна вплинула на долю цього аксесуара? Навіщо першу цифрову фотокамеру відправили до космосу й чи правда, що вбудовану камеру в наших смартфонах можна використовувати як мікроскоп? Чи можна повернути людям утрачені кінцівки та як виготовляють протези?

О 17:40 телеканал UA: КУЛЬТУРА розкаже про помилки, які могли забрати тисячі життів, у документальному циклі «Масштабні інженерні помилки». Глядачі дізнаються, чому архітектори Пізанської вежі припустилися помилки, однак не зупинили будівництва. Як невеличка тріщина в асфальті на стоянці містечка Балтимор перетворилася на масштабну катастрофу? Та як звичайна студентка врятувала 59-поверховий хмарочос у Нью-Йорку від падіння?

Дивіться щосуботи документальні цикли «Неймовірні винаходи» та «Масштабні інженерні помилки» на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv.