Новини компанії

Жовтень 22, 2020

Прем’єра історичної програми «Культові українці: позначені гривнею» на UA: КУЛЬТУРА

У суботу, 7 листопада, о 18:30 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА — прем’єра історичної програми «Культові українці: позначені гривнею», у якій глядачі дізнаються невідомі історії про видатних особистостей України.

Читайте також: Програма «Відтінки України» стартує на UA: КУЛЬТУРА

Ведуча програми Єлизавета Цареградська й співведучий, історик Олександр Алфьоров без складних термінів розкажуть маловідомі та контроверсійні факти з біографій постатей, зображених на купюрах гривні. Перший випуск буде присвячений Володимирові Великому.

«Запит на інформацію завжди актуальний. Особливо тепер, у період активного становлення сучасної країни. Шкільна історія залишає багато прогалин, а радянські надбання — сумнівна матерія. От ми й розбираємося в павутинні міфів, викривлених понять, стереотипів і часом геть антинаукових фактів. Намагаємося простою мовою говорити про складні речі й про те, що давно перед очима, однак за буденною біганиною майже завжди поза увагою пересічного українця. Це не важка наукова програма для вузької аудиторії, це той контент, який стане відправною точкою, поштовхом, аби заглибитися в історичні події, що зацікавили найбільше, але вже з притомною базою перевірених фактів», — розповіла ведуча програми «Культові українці: позначені гривнею» Єлизавета Цареградська.

У кожній програмі Єлизавета Цареградська та Олександр Алфьоров відкриватимуть по-новому одного діяча в таких аспектах його біографії: державотворча діяльність, особисті якості, інноваційність, спадщина й зовнішньополітична діяльність. На глядачів чекають практичні експертизи з доказовими артефактами, які підтверджуватимуть обговорення в студії.

Також ведучі звертатимуться до подій тих періодів історії України, до яких належать відповідні історичні постаті.

«Переконаний, нашій команді вдасться здивувати глядача! Ми говоритимемо про факти, які не просто невідомі, а які оминали в підручниках, лекціях і популярних викладах. Ми знаємо, як їх пояснити й чому про них слід говорити — бо це, зокрема, ключ до нашої історії. Глядач не побачить сенсацій від Полішинеля, бо товкти воду в ступі — не наша мета, — зазначив співведучий програми «Культові українці: позначені гривнею», історик Олександр Алфьоров. — Ми створюємо якісний продукт, який покаже героїв наших грошей у різному світлі, ми балансуватимемо, щоб дати глядачеві право вибору. Водночас наша розповідь буде не лише про людей, джерела й історію — ми вийдемо зі студії і зустрінемося з нашим глядачем! Бажаю всім натхненного перегляду!»

Після кожної програми буде голосування, у якому глядачі висловлять думку, чи гідний діяч свого місця на купюрі. Результати повідомлятимуть на фейсбук-сторінці UA: КУЛЬТУРА та рухомим рядком на каналі UA: КУЛЬТУРА через тиждень.

Дивіться прем’єру історичної програми «Культові українці: позначені гривнею» у суботу, 7 листопада, о 18:30 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

 

Фотографувала Анастасія Мантач