Новини компанії

Вересень 24, 2020

Про якість і вплив на суспільство ефірів UA: Українське радіо — Дмитро Хоркін

Член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін розповів про найважливіші завдання й вимірювання якості ефірів Суспільного радіо на засіданні робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення АТ «НСТУ» в контексті інформаційної безпеки України при Комітеті гуманітарної та інформаційної політики 23 вересня.

Читайте також: Суспільне радіо починає мовлення на 12 нових FM-частотах

Дмитро Хоркін підкреслив важливість інформування про актуальні для суспільства події.

«Для нас важливе інформування радіослухачів про актуальні та надзвичайні ситуації. Ми маємо налагоджений алгоритм роботи під час надзвичайних ситуацій, це вже показали різні інформаційні виклики. Останнє — це було захоплення заручників у Луцьку, коли наші регіональні редакції, незалежно від розкладу й сітки мовлення, долучалися оперативно. Наприклад, наша волинська обласна радіоредакція вмикалася протягом шести годин поспіль, щогодини виходячи з повідомленнями про ситуацію в обласному центрі щодо захоплення заручників», — зазначив Дмитро Хоркін.

Особливим періодом мовлення для Суспільного радіо Дмитро Хоркін вважає і виборчий процес. 

«Під час цих місцевих виборів уже із цього четверга об 11:10 на першому каналі Суспільного радіо силами регіональних редакцій у прямому ефірі відбуваються радіомости, до обласних студій запрошують головних кандидатів на пости міських голів», — сказав Дмитро Хоркін.

Відповідаючи на запитання про представленість регіонального контенту в ефірі, Дмитро Хоркін розповів про досвід європейських суспільних мовників.

Читайте також: Тільки Суспільне може гарантувати незалежність майданчика — Микола Чернотицький

«У середньому в європейських суспільних радіо нормою є, коли 11% загальнонаціонального радіоефіру зайнято регіональними темами й регіональними мовниками. У нас зараз відповідно до цієї концепції — 15% регіонального контенту в загальнонаціональному ефірі. Це дуже добре, це сприяє підвищенню довіри й інформуванню наших радіослухачів, які живуть у різних куточках України», — зазначив член правління, відповідальний за платформу радіо.

За словами Дмитра Хоркіна, для Суспільного мовника важливо, щоб контент у радіоефірі був якісним і мав вплив на суспільство.

«У сучасному інформаційному світі я спрямував би зусилля все-таки не на кількість, а на якість. У нас запроваджено певні показники, і щотижня надходить аналітика так званого інформаційного відлуння, коли певний радіоефір цитують в інших онлайн-медіа», — розповів Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року Наглядова рада Суспільного затвердила Концепцію регіонального мовлення на 2020–2021 роки.