Новини компанії

Вересень 10, 2020

Команда Суспільного радіо пройшла тренінг із домедичної допомоги

9 вересня для працівників Суспільного радіо відбувся тренінг із домедичної допомоги. Радійники відшліфували навички на спеціальному обладнанні й манекенах.

Читайте також: Суспільне радіо починає мовлення на 12 нових FM-частотах

Учасники навчилися долати психологічний бар’єр перед наданням допомоги потерпілому й робити серцево-легеневу реанімацію на сучасних манекенах-тренажерах із використанням захисних масок-клапанів.

Інструктори з домедичної допомоги від ГО «MotoHelp» навчили на тренінгу користуватися дефібрилятором і визначати ситуації, коли він потрібен, та розповіли про головні заходи, котрих слід дотримуватися до прибуття швидкої.

Читайте також: Суспільне запускає мультимедійний виборчий марафон «Місцеві»

«Тренінг із домедичної допомоги був для мене надзвичайно корисним. Іноді в цивільному житті трапляються випадки, коли саме ти можеш врятувати життя людини. Тут важливо пам’ятати головне правило надання невідкладної допомоги — не нашкодь. Тренери ГО «МотоХелп» на практиці показали, що і як потрібно робити, якщо людина знепритомніла, не дихає, стався інсульт чи інфаркт. Оперативна й правильна допомога за лічені хвилини до приїзду швидкої може підвищити шанси потерпілого вижити. Саме в таких випадках мої нові знання можуть знадобитися», — поділилася враженнями ведуча програми «Активізація» на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура Людмила Тягнирядно.

Інструктори разом з учасниками змоделювали екстрені ситуації, у яких потрібно викликати швидку, потренувалися правильно це робити й пояснювати операторам, що трапилося з потерпілим.

«Велика частина людей, котрі помирають від нещасних випадків у цивільному житті, гинуть від тих речей, яких можна було б уникнути. Наприклад, непритомна людина, що лежить на спині, найімовірніше, помре. Якщо непритомну людину повернути в стабільне бокове положення, статистично семеро з десяти виживуть. Правильне виконання ЛСР у перші хвилини після зупинки серця врятує дев’ятеро з десяти постраждалих. На першому поверсі будівлі UA: Українське радіо є автоматичний дефібрилятор, також вони почали з’являтися на станціях метро — їхня кількість зростає. Хочеться, щоб ми жили в цивілізованій країні в контексті першої допомоги», — прокоментував подію тренер «МotoHelp» Володимир Фальчук.

Читайте також: UA: Українське радіо починає FM-мовлення в Одесі та Івано-Франківську, а UA: Радіо Промінь — у Львові

Упродовж тренінгу організатори максимально виконували карантинні вимоги: усі учасники були в захисних масках і рукавичках та дотримувалися дистанції.

 

Фотографував Ігор Ткач