Новини компанії

Вересень 04, 2020

UA: ХЕРСОН транслюватиме події фестивалю «Dream ГОГОЛЬFEST»

4–6 вересня в Херсоні вперше відбудеться Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «Dream ГОГОЛЬFEST». UA: Суспільне мовлення — інформаційний партнер події.

Читайте також: «Роздивись» — із 4 вересня на регіональних телеканалах Суспільного

Фестиваль матиме кілька напрямів: театральний, музичний, освітній, візуальний, перформативний та нічний. У його межах відбудуться кінопокази, освітні заходи, вистави й перформанси, концерти електронної музики та гурту DakhaBrakha. 

Почнеться фестиваль гранд-відкриттям «І корабель пливе» від гурту DakhaBrakha на Трофейному мосту. Головна музична платформа буде в готелі «Фрегат», вистави й нова опера — у театрі ім. М. Куліша, перформативна, освітня, візуальна та нічна програми — в Urban Cad.

Підготовка до фестивалю тривала понад два тижні. Кураторка візуальної програми Олена Афанасьєва розповіла, що вона охопить роботи понад 15 авторів. Це й розписи, і мурали, і витинанки.

Читайте також: UA: БУКОВИНА транслюватиме наживо події фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ

«Якщо до Херсона приїжджає фестиваль сучасного мистецтва — це означає, що в нашому місті воно почало свій розвиток і має шанувальників. Суспільне як інформаційний партнер долучилося до висвітлення мультидисциплінарного міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST і буде разом з учасниками та глядачами на багатьох локаціях», — прокоментував продюсер філії Суспільного UA: ХЕРСОН Рустам Авдєєв.

Чим ГОГОЛЬFEST відрізняється від інших фестивалів та що цього року чекає на його учасників, розповіла програмна директорка ГОГОЛЬFEST Анна Басова в програмі «Тема дня» на телеканалі UA: ХЕРСОН.

«ГОГОЛЬFEST — велике дійство, котре поєднує різні жанри мистецтва й саме тому унікальне, адже зазвичай фестивалі мають якесь одне спрямування: або музика, або кіно. ГОГОЛЬFEST намагається все це увібрати: театр, музику, візуальну, освітню й дитячу програми, — зазначає Анна Басова. — Також працюємо над тим, аби протягом фестивалю не лише презентували культурні продукти, а й створювали їх. Є великий блок перформативного сектору, коли митці приїжджають за тиждень-два до міста й разом із місцевими артистами, зважаючи на контекст, локацію та історію міста, намагаються створити щось актуальне саме тут і тепер, те, що могли б відрефлексувати містяни».

Читайте також: UA: ЗАПОРІЖЖЯ розповість про найцікавіші події «Книжкової толоки»

Команда UA: ХЕРСОН транслюватиме наживо фестивальні події, покаже й розкаже в новинах, яким буде ГОГОЛЬFEST у Херсоні. Крім того, кореспонденти вмикатимуться в загальнонаціональному ефірі Суспільного.

«Херсону пощастило, бо фестиваль, який 2019 року одержав престижну європейську премію EFFE Awards 2019–2020 і потрапив до п’ятірки найкращих фестивалів Європи, три дні буде в нашому місті. Коли в грудні минулого року з’явилася інформація, що в Херсоні планують мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST» — я не одразу в це повірила, однак поспілкувавшись із Максом Демським і запросивши його на ефір UA: Українське радіо. Херсон, зрозуміла — усе по-справжньому. Нарешті ми дочекалися початку вересня. «Dream ГОГОЛЬFEST» стартує — три дні незвичні локації, читання, вистави, перформанси, колаборації з місцевими митцями, — і все це в режимі нон-стоп», — розповіла редакторка UA: Українське радіо. Херсон Маргарита Лазнік.

Організатори наголошують: усі події «Dream ГОГОЛЬFEST» та курсування артпоїзда відбудуться з дотриманням вимог МОЗ.

Філія Суспільного UA: ХЕРСОН транслюватиме найцікавіші події на телеканалі, фейсбук-сторінці та ютуб-каналі, а також на хвилях UA: Українське радіо. Херсон у Херсоні — 100,6 FM, Чонгарі — 100,7 FM, Новотроїцькому — 102,8 FM, Василівці — 105,8 FM та Скадовську — 101,7 FM.

Програма й мапа фестивалю — за посиланням.