Новини компанії

Серпень 21, 2020

Прем'єра на UA: Радіо Культура: кіноповість «Укри» Богдана Жолдака в авторському виконанні

У понеділок, 24 серпня, в ефірі UA: Радіо Культура стартує серія спецвипусків програми «Аудіокнижка», у якій прозвучить кіноповість Богдана Жолдака «Укри». Програма, присвячена Дню Незалежності й Дню пам'яті загиблих учасників АТО, виходитиме щодня з 24 по 28 серпня. Початок о 15:10.

Читайте також: UA: Радіо Промінь презентує спецпроєкт «Маршрут Незалежності» за участі музикантів

Кіноповість побачила світ 2015 року, згодом твір у виконанні автора прозвучав на UA: Українське радіо

«"Укри" — твір про війну на Донбасі. «Украми» називають українців бойовики й окупанти на сході країни від початку конфлікту. Єдиного сюжету кіноповість не має. Це новели, об’єднані однією темою і героями. Як із героями «Енеїди» Котляревського трапляються різні пригоди, так і герої Жолдака вплутуються в різні ситуації і завдяки своїй кмітливості, гумору, народній мудрості й оптимізму героїчно боронять українську землю. За романтикою пригод у творі постають реалії Донбасу й настрої населення. 

Варто пам’ятати, «Укри» Богдана Жолдака — не історична проза, це наше щоденне життя у війні; нашу землю ще паплюжать чужинці-сусіди. Кіноповість — нагадування в ці дні про ціну нашого миру й спокою. Життєствердна проза Богдана Жолдака — ще один привід об’єднатися навколо ідеї незалежної, соборної, щасливої України та пам’ятати своїх героїв», — коментує продюсерка програми «Аудіокнижка» Світлана Свиридко-Сєрова.

Читайте також: Канали Суспільного радіо готують спецефіри до Дня прапора та Дня Незалежності

Нагадаємо, UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.