Новини компанії

Серпень 21, 2020

«Велосипед "Україна"» — фільм про маленький символ великої України», — режисерка Анна Єресько

24 серпня о 9:35 та 20:00 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже фільм власного виробництва «Велосипед "Україна"», який зняв до Дня Незалежності. За словами режисерки стрічки Анни Єресько, це фільм про маленький символ великої України.

Читайте також: Телепрем’єра «Мої думки тихі» в День Незалежності на UA: КУЛЬТУРА

Якщо не ви самі, то ваші батьки, дідусі й бабусі точно їздили на такому велосипеді, адже «Україна» — найпоширеніша марка велосипеда, яку почали випускати в Харкові ще в 1920-х роках. У фільмі він стає символом тяглості поколінь, переосмисленням минулого й віддзеркаленням сьогодення.

«Велосипед "Україна"» — один зі знакових артефактів і радянського, і пострадянського, і сучасного українського життя. Мабуть, кожна людина старшого покоління в нашій країні має історію, пов'язану із цим велосипедом, бо інших просто не було. Ми вирішили, що буде цікаво розповісти про нього саме в День Незалежності, бо це маленький символ великої України. 

У фільмі три герої: київський хіпстер, харківський інженер і працівник комунальної служби з Карпат. Це дуже різні люди, але всіх їх об'єднує те, що вони їздять на велосипеді "Україна"», — розповідає Анна Єресько.

Читайте також: Як країна святкує День Незалежності: спецефір «Ранку на Суспільному»

Кожен герой фільму ділиться своєю історією, пов’язаною з велосипедом: для одного це ретроромантика, для другого — конструкторське диво, а для третього — просто засіб пересування. Крізь ці розповіді просвічує історія всієї країни — її становлення, поразок і перемог.

«Наш фільм — сентиментальна й іронічна спроба подивитися на життя в Україні через один артефакт — велосипед "Україна"», — підсумовує режисерка.

Запрошуємо переглянути фільм на телеканалі UA: КУЛЬТУРА, на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.