Новини компанії

Липень 30, 2020

На UA: Українське радіо вийде програма пам'яті легендарного диктора Ігоря Мурашка

Уже сьогодні, 30 липня, в ефірі UA: Українське радіо прозвучить документальна програма, присвячена пам'яті легендарного диктора Ігоря Мурашка. Початок о 15:35.

Ігор Мурашко — диктор, голос якого й сьогодні впізнають мільйони українців. Він працював на UA: Українське радіо з 1950 року й виховав не одне покоління радіоведучих.

Читайте також: Прем'єра на UA: Радіо Культура — радіофільм про поета Леоніда Кисельова

«Цими днями після тяжкої хвороби на дев’яносто третьому році життя Ігор Володимирович відійшов у вічність. Він мав непростий життєвий шлях, справжній талант і велику жагу до життя. Наша програма — данина пам'яті дикторові, котрий присвятив роботі на UA: Українське радіо понад пів століття, а ще озвучив тисячі художніх і документальних фільмів та начитав безліч аудіокнижок», — зазначила авторка документальної програми Світлана Мялик.

У програмі прозвучать раритетні записи, зроблені голосом самого Ігоря Мурашка. А ще — спогади його колег.

Читайте також: UA: Українське радіо оголошує мистецький конкурс на часткове виробництво радіопроєкту «Невигадані історії»

«Мені було вісімнадцять, коли я прийшов на радіо. Звісно, мені ще бракувало дикторської майстерності. Я тоді працював на UA: Радіо Культура, й Алла Сологуб, котра читала ранкові новини, порадила повчитися в Ігоря Мурашка. Ми зустрілися в Будинку звукозапису товариства сліпих, де Ігор Володимирович озвучував книжки. Почали працювати разом. Саме Ігор Мурашко дав мені багато практичних порад, якими користуюся досі. Та найголовніше, що я зрозумів: диктор — не гуманітарій. Диктор — математик, який бачить на десять кроків уперед. Прочитавши перший рядок, одразу маєш схоплювати логіку й розуміти, на чому акцентувати наприкінці сторінки», — згадує член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, перший канал Суспільного радіо UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. Дізнатися частоту у своєму місті можна за посиланням.

Також слухайте UA: Українське радіо в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.