Новини компанії

Липень 16, 2020

Прем'єра на UA: Радіо Культура — радіофільм про поета Леоніда Кисельова

У середу, 22 липня, в ефірі UA: Радіо Культура прем’єра — радіофільм «Над безоднею», який відкриє невідомі сторінки життя українського поета Леоніда Кисельова. Автори художньо-документального проєкту разом зі слухачами пройдуть тим шляхом, яким поет шукав себе, справжнього. Початок о 12:00.

Читайте також: Топ-20 вистав в ефірі UA: Радіо Культура, які закохують у літературу

Радіофільм складатиметься з двох серій тривалістю по 30 хвилин кожна. Авторка сценарію та режисерка проєкту — Нелля Даниленко.

««Над безоднею» — радіофільм, який розкаже слухачам про Леоніда Кисельова і його шлях до себе. Льоня народився в російськомовній родині і починав писати вірші саме російською мовою. Але в останній рік свого життя він раптом почав писати українською мовою. Коли його запитували, чому так, він казав, що пояснити це не може. Просто так він самовиражається», — говорить режисерка радіофільму.

Головні ролі виконали Андрій Любич (Леонід Кисельов), Олександр Ігнатуша (голос Тараса Шевченка, який  приходить до поета уві сні), а також народні артисти України Наталія Сумська (мати Леоніда), Олексій Богданович (батько Леоніда).

У радіофільмі також звучатиме голос самого Леоніда Кисельова — зокрема, знаменита поезія «Царі» в авторському виконанні, яку поет написав у 10 класі, і через яку тоді опинився в центрі гучного скандалу.

«Є слова Леоніда Кисельова, які, мабуть, багато людей знають:

«Я постою у края бездны
И вдруг пойму, сломясь в тоске,
Что всё на свете — только песня
На украинском языке».

Отакий Леонід Кисельов. Про нього просто не можна було не розказати. А ще він був людиною дуже свободолюбивою. Добре слово про нього казав Василь Стус — вони зустрічалися. У своїх спогадах Стус написав, що дуже шанує Кисельова», —  анонсує Нелля Даниленко.

Також у радіофільмі прозвучать спогади друзів Леоніда: письменника і літературознавця Бориса Дабо́-Ніколаєва, письменника, політика, дипломата Юрія Щербака, а також письменника і літературознавця Михайла Слабошпицького.

Музику до радіофільму написав Майк Кауфман-Портніков.

Радіофільм «Над безоднею» звучатиме в ефірі UA: Радіо Культура в середу, 22 липня, о 12:00 та в четвер, 23 липня, о 21:00.

Нагадаємо, Леонід Кисельов — киянин, писати вірші почав у 11 років. Йому пророчили блискуче літературне майбутнє. Життя поета раптово обірвалося, коли йому було 22 роки.

Радіофільм «Над безоднею» створений в рамках серії радіофільмів «Світочі епохи». Раніше в ефірі UA: Радіо Культура вже прозвучали радіофільми про Сержа Лифаря, Миколу Лукаша, Національну оперу України.

UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.

Фото: vechirniy.kyiv.ua