Новини компанії

Липень 27, 2020

«Прелюдія долі» та «Білий птах з чорною ознакою» — кінокласика на UA: КУЛЬТУРА

На вихідних, 1 та 2 серпня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже українську кінокласику: «Прелюдія долі» та «Білий птах з чорною ознакою». Обидва фільми зняли на легендарній кіностудії ім. Олександра Довженка.

Читайте також: Шедеври світового мистецтва в документальному циклі «Великі грецькі міфи» на UA: КУЛЬТУРА

1 серпня вийде музична стрічка режисера Сергія Лисецького «Прелюдія долі». Головний герой мріє стати співаком. Однак йому відмовляють у консерваторії, куди не беруть без музичної освіти. Та попри всі перешкоди бажання співати перемогло. Герой наполегливо працює над вокалом під керівництвом колишнього соліста Донецького оперного театру Олександра Коробейченка. Чи вдасться йому довести, що найважливіше — співати від щирого серця й любити народну пісню?

В основі фільму — творчий шлях усесвітньо відомого українського співака Анатолія Солов'яненка. Усі пісні головного героя стрічки звучать його голосом. Образ Олександра Коробейченка, який на екрані втілив Євген Лебедєв, також має прототипом реальну особу. Музику до фільму написав Мирослав Скорик.

Читайте також: Що приховують вулкани — дивіться в циклі «Історії вулканів» на UA: КУЛЬТУРА

2 серпня глядачі побачать фільм Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», який належить до зразків українського поетичного кіно. Драма розповідає про сім’ю Дзвонарів періоду 1937–1947 років. Соціально-економічне становище тогочасної Буковини, а потім і початок війни розводять чотирьох братів по різні боки. Їм не уникнути сутичок: через почуття до однієї дівчини, а також політичні переконання, які вони захищатимуть зі зброєю в руках.

Окрім того, що Іван Миколайчук зіграв одного з братів — Петра Дзвонаря, він також виступив співсценаристом і композитором фільму. Для відомого актора Богдана Ступки роль Ореста Дзвонаря стала дебютом у кінематографі. 

Стрічку відзначили медаллю миру ООН 1971 року й відбірковою премією «Срібні сирени» на Міжнародному кінофестивалі в Сорренто (Італія) 1972 року.

Дивіться українську кінокласику на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.