Новини компанії

Липень 02, 2020

UA: КУЛЬТУРА покаже п’ять фільмів про війну на Сході України

З 6 по 10 липня о 22:10 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже добірку документальних фільмів про війну на Донбасі, яка триває вже сьомий рік поспіль. Це п’ять історій про важливі воєнні операції літа 2014 року, а також наслідки війни, долі воїнів та мешканців прикордонних територій.

6 липня дивіться документальний фільм «Слов’янськ. Незабуте». Визволення від російських окупантів Слов'янська й Краматорська тривало з квітня по липень 2014 року. За цей час загинули десятки українських військових і мирних жителів, було зруйновано інфраструктуру, транспортні зв'язки й інші комунікації. Що відбувається у звільнених містах і що думають та відчувають його мешканці тепер, дивіться в документальній стрічці журналістки й режисерки-документалістки Суспільного Сніжани Потапчук.

Читайте також: Справжнє обличчя війни у власному проєкті «На східному фронті» на UA: ПЕРШИЙ

7 липня«Війна: історії початку». Це історії учасників бойових дій: медиків, волонтерів та ветеранів, які несподівано знайшли свою любов на війні. Новостворені родини розповідають, як познайомилися й підтримували одне одного на війні. Весілля в окопі та медовий місяць на передовій — такі реалії воєнного життя. Але випробування, яких довелося зазнати цим людям, тільки зміцнили їхні стосунки.

8 липня — документальний фільм «Аеропорт. Неповернення» журналістки й режисерки-документалістки Суспільного Сніжани Потапчук. Побудований на основі відеохроніки, фільм розповідає про оборону Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф'єва. Розмову з українськими кіборгами, які витримали всі двісті сорок два дні запеклого протистояння, веде український журналіст Андрій Куликов.

Читайте також: «Не тільки говорити, Крим треба показувати», — шефредакторка UA: КРИМ Наталія Калінка

9 липня — фільм «Війна на нульовому кілометрі». Це історії прикордонників, які в травні-вересні 2014 року героїчно захищали територіальну цілісність нашої держави. Вони першими зустріли агресора. Зокрема, у районі пунктів пропуску «Ізварине» й «Довжанський» прикордонники та військові ЗСУ опинилися у ворожому оточенні й двадцять один день тримали оборону. Хто ці герої та якою ціною вони стримували ворога, дізнавайтеся у фільмі.

10 липня на UA: КУЛЬТУРА — документальна стрічка «Перехрестя Балу» про воїнів прикордонного блокпоста на Дебальцівському напрямку. Цей ключовий транспортний вузол Донбасу назвали на спомин про першого командира, капітана Ільгара Багірова з позивним «Балу». Під час розвідки в тилу, щоб не здатися в полон, капітан підірвав себе разом із ворогом. А пізніше, після двотижневої оборони блокпоста, на перехресті Балу загинув старший лейтенант прикордонного відомства В’ячеслав Семенов. Бойові побратими розповідають про загиблих героїв і про те, що довелося пережити під час оборони стратегічно важливого прикордоння.

Дивіться добірку фільмів про війну на Сході України на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.