Новини компанії

Червень 05, 2020

П'єсу-фіналістку конкурсу «Радіодрама UA/UK» відібрали для участі в престижному європейському фестивалі

Радіоп’єсу Дмитра Тернового «Палата №7», яка вийшла у фінал конкурсу «Радіодрама UA/UK», організованого спільно Британською Радою, UA: Українське радіо та Мистецьким арсеналом, відібрали для участі у фестивалі Next Stage Europe (Німеччина). 

Події радіоп’єси «Палата №7» розгортаються у військовому шпиталі під час війни на сході України. На одному ліжку опиняється поранений український військовослужбовець, а на іншому — дівчина, котра мешкає в прифронтовій зоні.

Читайте також: Прем’єра радіодрами «Палата №7» на UA: Радіо Культура

«Думаю, німецькій аудиторії стане зрозуміліше, що відбувається в Україні, а це важливо. «Палата №7» — про актуальні події, про те, що нам болить. Водночас це зворушлива історія любові, любові складної і у важких обставинах. Сподіваюся, вона знайде відгук в іноземної аудиторії», — зазначив Дмитро Терновий.

Нагадаємо, прем'єра радіоп'єси відбулася в ефірі UA: Радіо Культура у вересні минулого року. Постановниця — продюсерка спецпроєктів UA: Радіо Культура Світлана Свиридко-Сєрова.

Дмитро Терновий — драматург і театральний менеджер, співзасновник та актор харківського «Театру на Жуках». У радіовиставі він озвучив роль лікаря Сергія Михайловича. Головну чоловічу роль — пораненого військовика Романа — втілив поет й учасник АТО Олег Короташ. Головну жіночу роль — дівчини Юлії — озвучила акторка та художня керівниця «Театру на Жуках» Ольга Тернова.

«Палата №7» Дмитра Тернового — дебют автора в радіодраматургії. А для нас, радійників, п'єса теж стала викликом, адже, окрім запису, також були читання наживо на «Книжковому Арсеналі». Але цей іспит ми гідно склали. І запис постановки, і робота над звуковою палітрою п’єси — це вагання й пошуки, сумніви та перемоги. Але врешті слухачі отримали яскраву, сучасну й оригінальну радіодраму — якісну творчу роботу драматурга, постановника та режисера», — прокоментувала Світлана Свиридко-Сєрова

Для участі у фестивалі Next Stage Europe радіоп’єсу «Палата №7» німецькою мовою переклала Лідія Нагель.

Слухайте радіовиставу «Палата №7» онлайн — за посиланням.

 

Фото: Анастасія Мантач та надані UA: Радіо Культура