Новини компанії

Вересень 03, 2019

Прем’єра радіодрами «Палата №7» на UA: Радіо Культура

Сьогодні, 3 вересня, о 21:00 на UA: Радіо Культура прозвучить радіодрама «Палата №7» Дмитра Тернового, що є однією з робіт переможців конкурсу «Радіодрама UA/UK».

«Палата №7» Дмитра Тернового — дебют автора в радіодраматургії, а для нас, радійників, вона теж стала викликом — читання наживо під час Книжкового Арсеналу, — розповіла продюсерка спецпроєктів UA: Радіо Культура і постановниця радіоп’єси Світлана Свиридко-Сєрова. — Але іспит цей ми з гідністю склали. І запис постановки, і робота над звуковою палітрою п’єси — це вагання і пошуки, сумніви й перемоги. Але, врешті, як на мене, слухачі отримають яскраву, сучасну, оригінальну радіодраму — якісну, творчу роботу драматурга, постановника і режисера».

Події п’єси розгортаються під час сучасного російського нападу на українські землі. Долі постраджалих військовослужбовця та мешканки прифронтової зони перетинаються в госпіталі, де трапляються прикрі і щасливі несподіванки, непрості суперечки й відверті розмови. Та чи зможуть вони відкинути свої страхи і стереотипи, щоб залишитися разом?

«Коли я брався за цю п’єсу, мені здавалося, що вона може бути важливою для нас усіх. Тому що весь цей біль і цей жах торкається кожного. Але у п’єсі є і багато світлого. Вона завершується відкритим фіналом і ми не знаємо, як все закінчиться у цих двох, але сюжет залишає надію. Для мене найголовніше — щоб слухачі залишилися з цим відчуттям. Нам потрібна надія на те, що можливе возз’єднання і вихід з ситуації, у якій ми опинилися», — ділиться автор п’єси Дмитро Терновий.

Сам автор озвучив роль лікаря Сергія Михайловича. Головну чоловічу роль – пораненого військового Романа, зіграв поет, учасник АТО, командир найпершого добровольчого батальйону «Правого сектора», «Дніпро-2», один із засновників Добровольчого Українського Корпусу — Олег Короташ. Головну жіночу роль — поранену дівчину Юлію — озвучила акторка, художня керівниця Театру на Жуках у місті Харкові Ольга Тернова.

Нагадаємо, у травні, під час Книжкового Арсеналу, слухачі мали можливість почути радіоп’єсу наживо на сцені прямих ефірів «Говорить Київ».

У новому сезоні команда UA: Радіо Культура планує нові прем’єри радіовистав. Також в ефірі з’явиться низка нових радіопрограм. Стежте за новинами Суспільного радіо.

Зазначимо, з 1 вересня UA: Радіо Культура почало мовити в FM-діапазоні у місті Києві — 97.6 FM. Програми можна слухати і у мобільному додатку suspilne.radiо.