Новини компанії

Травень 22, 2020

Українське кіно в ефірі UA: ПЕРШИЙ: «Гніздо горлиці» та «Зрадник»

На вихідних, 23 та 24 травня, о 22:00 суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ влаштує традиційний щотижневий показ якісного українського кіно.

У суботу, 23 травня, в ефірі вийде драма «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка. Головна героїня мала прекрасну родину, однак коли чоловік втратив роботу, їй довелося поїхати на заробітки до Італії. Нарешті вона повертається на рідну Буковину. Але в її очах немає радості, а під грудьми б'ється маленьке серце.

Читайте також: Документальний серіал «На варті» покажуть на каналі UA: ПЕРШИЙ

Основа  стрічки — однойменний кіносценарій Василя Мельника, за який 2012 року він отримав диплом літературної премії «Коронація слова». Це був перший екранізований сценарій за 16 років існування конкурсу.

2016 року стрічка отримала нагороду на Одеському міжнародному кінофестивалі в номінації «Найкращий український повнометражний фільм», «Приз журі» на Міжнародному кінофестивалі в Мумбаї (Індія) та «Приз екуменічного журі» на Міжнародному кінофестивалі Мангейм-Гайдельберг (Німеччина). 2017 року — відзнаку Національної кінопремії «Золота дзиґа» як найкращий фільм.

У неділю, 24 травня, глядачі побачать стрічку «Зрадник», яку зняв американський режисер Марк Хаммонд за участі молдавського режисера Валеріу Жереґі. Історична драма розповідає про 1970-ті роки радянської України. Політична задуха в кіноіндустрії. Куратор від КДБ наказує перемонтувати щойно завершений фільм знаного режисера, який висвітлив події української «громадянської війни» всупереч політиці партії. Відповідальною призначають молоду режисерку монтажу. Дівчина розуміє, що має захистити авторське бачення й історичну правду. Любов, політика, небезпечне завдання, друзі та вороги — усе це чекає на неї.

Творці фільму присвятили його пам’яті видатних українських кінорежисерів Олександра Довженка, Сергія Параджанова та Юрія Іллєнка.

Нагадаємо, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ щовихідних транслює відомі українські та закордонні фільми.