Новини компанії

Травень 15, 2020

«Ця криза демонструє, наскільки важливим стало Суспільне серед ЗМІ в Україні», — дискусія Democracy Talks

Як забезпечити незалежну та ефективну роботу суспільного мовлення в Україні, обговорили на онлайн-дискусії «Democracy Talks: Роль суспільного мовлення в часи кризи» в четвер, 14 травня. Подія відбулася за підтримки Посольства Швеції в Україні й проєкту «ЄС та Рада Європи спільно підтримують свободу ЗМІ в Україні».

Читайте також: Суспільні мовники серед лідерів за довірою в Європі — дослідження ЄМС

В обговоренні взяли участь:

  • Євген Глібовицький, член Наглядової ради UA: Суспільне мовлення;
  • Ян Петерссон, директор зі стратегії на Шведському радіо;
  • Євгенія Кравчук, народна депутатка й заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Ів Саломон, юристка й міжнародна консультантка Медійних проєктів Ради Європи в Україні.

Модерував дискусію очільник комісії з журналістської етики, голова правління Громадського радіо та журналіст Андрій Куликов. Вступне слово сказали посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг і керівник департаменту інформаційного суспільства Головного директорату прав людини та верховенства права Ради Європи Патрік Пеннінкс.

«Ця криза демонструє, наскільки важливим стало Суспільне серед ЗМІ в Україні. Воно справді працює, надаючи правдиву інформацію українським споживачам. І хоч у нього обмежений бюджет та ресурси, йому вдалося збільшити свою глядацьку аудиторію. Довіра, яку має Суспільне — існує. Швеція пишається, що є партнером Суспільного мовника в Україні. Ми вже багато часу працюємо з ним й будемо раді далі підтримувати Суспільне», — зазначив посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

Директор зі стратегії на Шведському радіо Ян Петерсон звернув увагу на важливість підтримки свободи слова та демократії в Україні й наголосив на неприпустимості політичного втручання в роботу Суспільного.

«Усі мають бачити, яка роль журналістів і роль суспільного мовника, та захищати головні цінності суспільного мовлення. Самі собою норми не забезпечать цього — це має працювати на практиці», — зауважив Ян Петерсон.

Читайте також: Суспільне Новини на першому місці в переліку найякісніших ЗМІ — ІМІ

Юристка й міжнародна консультантка Медійних проєктів Ради Європи в Україні Ів Саломон зазначила, що виконавчі дії телерадіокомпанії мають залишатися поза межами втручання Наглядової ради. Вона наголосила, що до Суспільного не мають застосовувати фінансового тиску, аби уникнути втручання в незалежність компанії.

Експертка також зауважила, що регіональним мовникам в областях без централізації важко зберегти незалежність від місцевої влади.

«Це допоможе заощадити гроші й втримати незалежність мовника», — додала Ів Саломон.

Член Наглядової ради UA: Суспільне мовлення Євген Глібовицький підтримав ідею політичного й олігархічного невтручання в діяльність мовника та наглядової ради. Стримувальним фактором може стати альтернативна модель роботи наглядової ради, де її члени фінансово не залежатимуть від зовнішніх чинників. Також допоможуть зміни українського законодавства щодо суспільного мовлення, зокрема самостійність і гнучкість у розпоряджанні коштами.

«Суспільний мовник не може використовувати бюджетних фондів для того, щоб розвивати свою цифрову платформу, а це неприпустимо», — зазначив Євген Глібовицький.

Член Наглядової ради Суспільного відзначив, що потрібно, аби мовник мав змогу закуповувати контент на аутсорсі в достатньому обсязі. Реформа закону має передбачати це та вберегти від ризиків, коли зафіксовані на конкретні видатки суми стають не можливістю, а перепоною для розвитку.

«Спроба переглянути законодавство — великий поступ уперед, адже дає змогу поглянути, які кроки в минулому спрацювали, а які виявилися неефективними. Однак щоб не звернути з правильного шляху, сьогодні потрібна дискусія між усіма сторонами: владою, менеджментом компанії, наглядовою радою та експертами», — додав Євген Глібовицький.

 

Дискусія на ютуб-каналі англійською мовою — за посиланням.

Дискусія на фейсбук українською мовою — за посиланням.