Новини компанії

Травень 15, 2020

Радіовистава «Сад Гетсиманський» та живий голос Стуса — на UA: Радіо Культура до пам’ятних днів 17 і 18 травня

В ефірі UA: Радіо Культура до Дня пам'яті жертв політичних репресій та Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 17 і 18 травня звучатимуть спецвипуски програм.

Про причини й трагічні наслідки політичних репресій минулого, а також про те, що відбувається в сучасному Криму — говоритимуть із митцями, науковцями та громадськими активістами.

Окрім того, звучатимуть унікальні записи з радійних фондів — поезія Василя Стуса в авторському виконанні, вірші Сергія Жадана кримськотатарською мовою і запис концерту Енвера Ізмайлова.

Читайте також: UA: КУЛЬТУРА покаже фільм «Будинок «Слово» й добірку кіно про жертв політичних репресій

16 травня

О 21:00 — у проєкті «Вистава без антракту» радіопостановка за романом Івана Багряного «Сад Гетсиманський». Інсценізують сторінки про пекельні лабіринти НКВС Станіслав Станкевич та Лариса Хоролець.

 

17 травня

О 10:05 прозвучать записи віршів Василя Стуса в авторському виконанні з фондів UA: Українське радіо.

О 10:10 гостею літературознавчої програми «У своїй тарілці» стане головна зберігачка фондів Національного музею «Меморіал жертв голодомору» Ніна Лапчинська.

О 15:00 уривок із поеми «Галілей» Євгена Плужника зачитає ведучий UA: Радіо Промінь Дмитро Захарченко.

О 16:00 вийде інтерв'ю з координаторкою усно-історичних проєктів Українського інституту національної пам'яті й упорядницею книжки «Капелани» Тетяною Ковтунович у програмі «Моя історія».

О 17:00 — записи віршів Леоніда Первомайського в авторському виконанні з фондів UA: Українське радіо.

О 17:05 у програмі «РадіоКонцерт» прозвучить твір Євгена Станковича «Страсті за Тарасом» у виконанні Академічної хорової капели Українського радіо.

О 18:00 програма «Книжковий топ-7» разом із дитячою письменницею та ведучою UA: Радіо Культура Лесею Ворониною презентує добірку книжок, які допоможуть говорити з дітьми про репресії.

О 19:00 проєкт «Українське ретро» представить тематичну поезію до Дня пам'яті жертв політичних репресій і патріотичні пісні.

 

18 травня

О 08:10 у програмі «Культура. Live» вийде інтерв’ю з громадською діячкою Айше Умеровою.

О 10:05 поезію Сергія Жадана в перекладі кримськотатарською зачитає Алім Алієв.

О 10:10 про депортацію 1944 року й родинну пам’ять говоритимуть у ранковому випуску програми «Імператив» з Еміне Джеппар, Аніфе Куртсеітовою, Алімом Алієвим та Ахтемом Сеітаблаєвим.

О 15:00 вірші кримськотатарського поета Аблязіза Велієва читатиме Фемій Мустафаєв.

О 17:00 у вечірньому ефірі програми «Імператив» проаналізують відлуння політичних репресій минулого в сучасній Україні.

О 18:00 — фольклор кримських татар, а також розмова з авторкою книжки «Казки кримських татар» Ларисою Гуманенко в проєкті «Ліра».

О 19:00 у програмі «Концертний зал» прозвучить запис концерту Енвера Ізмайлова в Будинку звукозапису Суспільного радіо.

Нагадаємо, докладну програму ефіру UA: Радіо Культура можна переглянути на сайті ukr.radio.