Новини компанії

Травень 13, 2020

На UA: КУЛЬТУРА вийде спецпроєкт «Різність і рівність»

17 травня о 22:50 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА в партнерстві з платформою культурних ініціатив IZOLYATSIA та громадською організацією «КиївПрайд» підготував спецпроєкт до Міжнародного дня боротьби проти гомофобії та трансфобії «Різність і рівність». Інформаційна підтримка — Human Rights Fund 2019.

Міжнародний день боротьби проти гомофобії та трансфобії запровадили 2004 року, щоб привернути увагу до дискримінації, якої зазнають люди з різною сексуальною орієнтацією і гендерною належністю. Дату 17 травня обрали невипадково — цього дня 1990 року Генеральна асамблея ВООЗ вилучила гомосексуальність із переліку психічних захворювань.

Читайте також: Суспільне запустило діджитал-платформу для людей з інвалідністю — «Разом»

Спецпроєкт «Різність і рівність» на UA: КУЛЬТУРА розповість про стан ЛГБТ-спільноти в Україні та історії родин, які постали перед викликом зрозуміти й прийняти «інакшість» близької людини.

«Цей проєкт передусім — про знання й людяність. Велика проблема нашого суспільства — невміння поважати думку іншого, слухати та визнавати ще когось, окрім себе й своїх однодумців. Агресія, яку ми часто показуємо, є наслідком незнання та недостатньої поінформованості. Обговорення теми ЛГБТ може знизити рівень ворожнечі, нашої підсвідомої ненависті до всього незнайомого чи незрозумілого. Спецпроєкт «Різність і рівність» не тільки про ЛГБТ, а й про дещо більше — про можливість почути іншого та бодай спробувати зрозуміти, що всі історії мають людське обличчя», — розповіла ведуча спецпроєкту Єлизавета Цареградська.

Ведуча запросить до розмови Олену Глобу — засновницю й керівницю некомерційної спільноти «ТЕРГО», яка захищає громадянські права представників ЛГБТ. До створення організації Олену Глобу спонукала власна історія, якою вона поділиться з глядачами.

До ефіру скайпом долучиться канадська режисерка українського походження Маруся Боцюрків, авторка фільму «This is gay propaganda» про ЛГБТ під час Євромайдану. 2014 року режисерка побувала в трьох містах України, відстежуючи вплив російського «закону про гей-пропаганду» в окупованих Росією регіонах України. 

Своїм досвідом долучення до теми ЛГБТ поділиться письменниця, журналістка й співачка Ірена Карпа. Вона входила до складу журі конкурсної програми Sunny Bunny, що репрезентує ЛГБТ-спільноту широкому колу глядачів на кінофестивалі «Молодість», та брала участь у дискусіях на тему ЛГБТ.

Про ставлення до представників ЛГБТ в Україні говоритиме Ярослава Кравченко — телеведуча й засновниця «Дикого театру», яка своїми виставами порушує гостросоціальні теми, зокрема й толерантності до ЛГБТ-спільноти. 

Своїми думками поділиться також сценаристка й режисерка Жанна Озірна. У її доробку кілька фільмів, які зробили видимими людей із гомосексуальною орієнтацією. 

Упродовж дня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА в коротких роликах власні історії розповідатимуть батьки, які порозумілися з дітьми, що належать до ЛГБТ-спільноти.

На UA: Радіо Культура у п'ятницю, 15 травня, о 16:10 гостею програми «Права людини — понад усе» стане виконавча директорка ГО «КиївПрайд» Руслана Панухник. Вона розповість, як цьогоріч відбуватимуться Прайд-місяць та Марш рівності. Ведуча ефіру — продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська