Новини компанії

Квітень 15, 2020

Регіональні телеканали Суспільного транслюватимуть наживо Великодні богослужіння

19 квітня відзначатимуть Великдень за юліанським календарем. Регіональні телеканали Суспільного транслюватимуть святкові богослужіння наживо з місцевих храмів, а також покажуть спільні молитви православних, греко-католиків та римо-католиків за участю голів церков.

Регіональні телеканали Суспільного 18 та 19 квітня запланували такі спільні трансляції: 

  • о 23:00 — Пасхальна Утреня та Літургія зі Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України (Київ);
  • о 07:30 — Надгробне, Пасхальна Утреня та Літургія з Патріаршого собору Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви; 
  • об 11:00 — недільна Свята Меса Римсько-католицької церкви в Україні.

Докладно про трансляції богослужінь на регіональних телеканалах Суспільного читайте на сайтах філій, де можна ще й переглянути ефір онлайн. 

Читайте також: Філії Суспільного в умовах карантину працюють як єдина міжрегіональна платформа

Крім того, Суспільне в регіонах транслюватиме богослужіння з храмів у Чернівцях, Житомирі, Черкасах, Чернігові, Запоріжжі та Сєвєродонецьку. 

У ніч на Великдень UA: ДОНБАС покаже наживо богослужіння з храму Святого Пророка Іллі Православної церкви України, що в Сєвєродонецьку. Службу правитиме єпископ Луганський і Старобільський Афанасій. Прямий ефір триватиме з 00:00 до 03:00

«Ми розуміємо, наскільки для вірян важливо брати участь у великодньому богослужінні. Але не менш важливо нині не допускати скупчення людей через поширення COVID-19. Тим паче, що більшість конфесій узагалі вирішили зробити великодні служби закритими. Тож транслюючи такі служби, ми даємо змогу хоч і на відстані, але взяти в них участь», — зазначив т. в. о. продюсера UA: ДОНБАС Олександр Марченко.

Із суботи на неділю з 23:30 до 04:00 UA: ЧЕРКАСИ транслюватимуть урочисте Великоднє богослужіння зі Свято-Троїцького кафедрального собору Православної церкви України (Черкаси). Очолить літургію митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

«В умовах карантину ми підтримуємо вірян, які дотримуються обмежень і залишаються вдома, але водночас хочуть долучитися до спільної молитви, — розповідає продюсерка UA: ЧЕРКАСИ Олена Баніна. — Кілька неділь поспіль на телеканалі Черкаської філії Суспільного ми транслювали богослужіння з храмів різних конфесій із різних міст України, а на Великдень завдяки Черкаській єпархії Православної церкви України покажемо й богослужіння із черкаського собору. Ця трансляція йтиме паралельно й на фейсбук-сторінці єпархії, але не всі віряни, особливо літнього віку чи в селах, користуються інтернетом. Саме для них буде телевізійна версія».

UA: ЧЕРНІГІВ покаже онлайн нічні богослужіння з кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини (Чернігів). Трансляція розпочнеться 18 квітня о 23:55 і триватиме до 03:00 19 квітня

«Ми будемо робити трансляцію власними силами філії. Також звернулися з пропозицією до місцевих телеканалів поділитися з ними трансляцією. Ми розуміємо, наскільки для вірян важливе це свято. Тому, аби запобігти поширенню захворюваності в області, аби люди залишалися вдома, вирішили віддати цей сигнал, щоб якомога більше людей могли подивитися службу. Нехай і через телеекран, але долучитися в такий спосіб», — розповів продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий.

UA: БУКОВИНА транслюватиме Великоднє богослужіння із семінарської церкви Трьох Святителів на трьох платформах Суспільного водночас: телеканалі, ютуб- та фейсбук-сторінці. Ефір наживо стартує опівночі.

«Великдень 2020 року для православних та греко-католиків є незвичайним, адже свято відбудеться в час посилених карантинних обмежень в Україні. У цій ситуації команда Чернівецької філії Суспільного вирішила підготувати пряму трансляцію Великоднього богослужіння із семінарської церкви Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, що в Чернівцях. Маємо надію, що віряни оберуть найбільш безпечний спосіб відзначити свято Воскресіння Христового», — зауважив продюсер UA: БУКОВИНА Максим Волошин.

UA: ЗАПОРІЖЖЯ у Великодню ніч за допомогою пересувної телевізійної станції транслюватиме наживо святкове богослужіння з кафедрального собору Святої Трійці Православної церкви України. Богослужіння очолить єпископ Запорізький та Мелітопольський Фотій. Час трансляції — з опівночі до 03:00.

Прямий ефір із головного храму Житомирсько-Овруцької єпархії — Свято-Михайлівського кафедрального собору — покаже у Великодню ніч UA: ЖИТОМИР. Трансляція розпочнеться о 00:00 і триватиме до 03:00.

Крім того, після спільної для всіх регіонів недільної трансляції з київського греко-католицького Патріаршого собору Воскресіння Христового телеканал покаже службу із семінарійського костелу Святого Йоана з Дуклі (Житомир). Початок ефіру — о 10:30

«Плануємо трансляцію святкового богослужіння супроводжувати коментарями священнослужителя про те, що саме відбувається в цей час у храмі та що означають ті чи ті обряди й дії. Також служба онлайн цікава тим, що ми бачимо все, що відбувається за іконостасом у вівтарі, адже, перебуваючи в церкві, віряни не можуть зазирнути туди», — пояснила продюсерка Житомирської філії Суспільного Таміла Бутко.

UA: МИКОЛАЇВ транслюватиме Великоднє богослужіння з кафедрального собору Касперівської ікони Божої Матері ПЦУ в Миколаєві. Богослужіння очолить митрополит Володимир. Трансляція розпочнеться о 00:00 і триватиме до 04:00.

«Під час карантину важливо залишатися вдома, аби унеможливити поширення коронавірусу. Зі свого боку як Суспільний мовник Миколаївщини ми робимо все, аби люди у святковий день були в безпеці та в нашому ефірі дивилися трансляції Великоднього богослужіння церкви своєї громади», — зазначив продюсер UA: МИКОЛАЇВ Олександр Рубан.

Крім того, телеканал UA: КРИМ щоп'ятниці транслює богослужіння та звернення мусульман України. Цього тижня розклад такий: 

  • о 16:15 — намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «Умма»; 
  • о 16:30 — настанова від Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим, що нині вимушено перебувають на материку;
  • о 16:45 — п'ятнична проповідь у Київській соборній мечеті «Ар-Рахма» від Духовного управління мусульман України.

Нагадаємо, Суспільне щотижня транслює богослужіння з храмів різних конфесій України, а також проповіді духовних лідерів релігійних об’єднань Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. 

Минулого тижня телеканали мовника транслювали римо-католицькі Великодні богослужіння з Риму, а також із костелів у Житомирі та Запоріжжі.