Новини компанії

Квітень 09, 2020

Регіональні телеканали Суспільного транслюватимуть римо-католицькі Великодні богослужіння

12 квітня християни західного обряду відзначатимуть Воскресіння Христове, а православні та греко-католики — Вербну неділю. Суспільне транслюватиме богослужіння різних конфесій, аби віряни долучалися до спільної молитви безпечно — перебуваючи вдома.

Телеканали Суспільного мовника покажуть традиційну Хресну дорогу Папи Франциска та римо-католицьку Великодню Службу Божу на площі Святого Петра в Римі з посланням від Святішого Отця «Urbi et Orbi», а регіональні філії в Житомирі та Запоріжжі організують трансляції наживо за допомогою пересувних телевізійних станцій із місцевих храмів. Крім того, команда Суспільного щотижня показує в ефірі п'ятничне богослужіння й проповіді мусульман та недільні літургії православних християн і греко-католиків

У п'ятницю, 10 квітня, регіональні телеканали UA: ДОНБАС і UA: ЗАКАРПАТТЯ покажуть Хресну дорогу за участю Святішого Отця Франциска. Початок молитви — о 22:00 (за київським часом). 

У неділю, 12 квітня, регіональні телеканали Суспільного транслюватимуть:

  • о 10:00Божественна літургія у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної церкви України з нагоди свята Входу Господнього в Єрусалим;
  • о 12:00Великодня Служба Божа та Апостольське благословення для Риму й усього світу (Urbi et Orbi) Святішого Отця Франциска з площі Святого Петра в Римі. Богослужіння супроводжуватиме синхронний переклад українською, а також мовою жестів. 

Докладна інформація щодо трансляцій на регіональних телеканалах — на сайтах філій Суспільного. 

Також у суботу, 11 квітня, на телеканалі UA: ЖИТОМИР та на сайті мовника онлайн дивіться пряму трансляцію богослужіння із Семінарійського костелу Святого Йоана з Дуклі Римо-католицької церкви в Житомирі. Свята Меса Пасхальної Вігілії Воскресіння Господа Ісуса Христа розпочнеться о 20:00 і триватиме до 22:00.

«Минулої неділі ми розпочали трансляції ранкових богослужінь із місцевого римо-католицького костелу. І вже отримали позитивні відгуки від парафіян, які до запровадження карантину відвідували цей храм. Настоятель парафії святого Йоана з Дуклі отець Петро подякував Суспільному мовнику наприкінці служби, а пізніше переказав нам слова подяки від мирян, які дивилися трансляцію на каналі UA: ЖИТОМИР», — розповіла продюсера Житомирської філії Суспільного Таміла Бутко.

У неділю, 12 квітня, UA: ЖИТОМИР транслюватиме наживо римо-католицьке та православне богослужіння з місцевих храмів:

  • о 9:00 — богослужіння зі Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України з нагоди свята Входу Господнього в Єрусалим;
  • о 10:30Свята Меса із Семінарійського костелу Святого Йоана з Дуклі Римо-католицької церкви. 

Докладна інформація про трансляцію богослужінь на UA: ЖИТОМИРтут

Команда UA: ЗАПОРІЖЖЯ щовихідних показує наживо літургії. Цього тижня на каналі та онлайн на сайті дивіться такі богослужіння:

  • 11 квітня о 20:00 — Пасхальна Вігілія із Санктуарія Отця Бога Милосердного в Запоріжжі;
  • 12 квітня о 09:00 — Божественна літургія шостої неділі Великого посту з місцевого Кафедрального собору Святої Трійці. 

Докладна інформація про трансляції богослужінь на UA: ЗАПОРІЖЖЯтут

Також 10 квітня телеканал UA: КРИМ транслюватиме традиційну п’ятничну молитву та проповіді духовних лідерів мусульман: 

  • о 12:00 — намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «Умма»;
  • о 12:15 — настанова Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим;
  • о 16:45 — п’ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», що організована Духовним управлінням мусульман України.

Нагадаємо, в Україні триває боротьба з поширенням коронавірусної хвороби. Через це діють карантинні обмеження для громадян. 

Крім того, UA: БУКОВИНА показала серію відеозвернень священників до вірян «Вдома з Богом».