Новини компанії

Квітень 15, 2020

«Ми грали це першими». Які хіти відкрило UA: Радіо Промінь

UA: Радіо Промінь — перша музична радіостанція в Україні. З’явившись 55 років тому, відкрила слухачам багато виконавців та гуртів і стала частиною української музичної індустрії та культури загалом.

«UA: Радіо Промінь має для мене чітку візуальну й навіть на нюх асоціацію. Це повітка мого дідуся Павла на Канівщині, у селі Кононча, це поруч із Межирічем, якщо ви не знаєте, між двома річками — Рось і Росава. На повітці кукурудза сушиться й цибуля, глечики висять на палях, дідусь щось робить у літній кухні, і там же, як мені здається, уже не пригадую добре, біля цієї кукурудзи, під стріхою, висить брехунець, і з нього грають Софія Ротару, Мозговий та інші виконавці тогочасної «червоної імперії», — розповів лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк.

Читайте також: Спецпроєкт до 80-річчя UA: Українське радіо Луцьк

В ефірі UA: Радіо Промінь почалося знайомство із широкою аудиторією згодом найпопулярніших виконавців країни. 

Музикант, продюсер і колишній учасник гурту «Скрябін» Ростислав Домішевський: «Промінь на той час був абсолютно безальтернативним майданчиком для швидкого поширення матеріалу по всій країні, тому що FM не були розбудовані й такої структури не було. І Промінь із його хіт-парадами та музичними програмами був дуже серйозним поширювачем».

З 1992 року на UA: Радіо Промінь виходив перший в Україні хіт-парад — «12 - 2» («Дванадцять мінус два»), який на чотири роки випередив «Територію А». За слухача боролися ще маловідомі «Океан Ельзи», The ВЙО, Ані Лорак й «Анна-Марія».

Співачка Марія Бурмака: «Хіт-парад «12 - 2» був яскравою сторінкою в житті багатьох музикантів. Щотижня два виконавці вибували, два нові — приходили, програма звучала щодня. Багато моїх пісень перемагали в цьому хіт-параді».

Учасники гурту «Брати Гадюкіни»: «Знаєте, коли ми були трішки молодшими, — бо ми майже такого ж віку, як Промінь, — то нас ніхто не брав, не запрошував на Промінь — а тепер ми вже на Промені, і лунають наші голоси, і новини, і пісні».

Нині другий канал Суспільного радіо має найбільший відсоток української музики в ефірі. Голоси, які вперше з’явилися тут багато років тому, і сьогодні тішать слухачів.

UA: Радіо Промінь підготувало добірку пісень, які вперше прозвучали на його хвилях:

 1. Марія Бурмака — «Лишається надія», 1993 р.
 2. «Брати Гадюкіни» — «Карпати знов програли футбол», 1994 р.
 3. «Скрябін» — «Птахи», 1995 р.
 4. «Анна-Марія» (Віктор Павлік) — «Ти подобаєшся мені», 1995 р.
 5. Ірина Білик — «Ти мій», 1995 р.
 6. Олександр Пономарьов — «З ранку до ночі», 1996 р.
 7. EL Кравчук — «Вогонь», 1997 р.
 8. The ВЙО — «Зорі», 1997 р.
 9. «Воплі Відоплясова» — «Весна», 1997 р.
 10. «Нічлава» — «Вставай, сонце», 1997 р.
 11. ТНМК — «Зроби мені хіп-хоп», 1997 р.
 12. Руслана — «Світанок», 1998 р.
 13. Катя Chilly — «Русалки in da house», 1998 р.
 14. «Океан Ельзи» — «Там, де нас нема», 1998 р.
 15. «Вхід У Змінному Взутті» — «Був же той день, коли», 1998 р.
 16. Наталія Могилевська — «Місяць», 1999 р.
 17. «Тартак» — «Божевільні танці»
 18. СКАЙ — «Тебе це може вбити»
 19. «Антитіла» — «БудуВуду»
 20. «Жадан і Собаки» — «Ребе»