Новини компанії

Березень 23, 2020

UA: КУЛЬТУРА запускає відеолекторій на період карантину

Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА пропонує своїм глядачам серію освітніх програм власного виробництва про мистецтво. Під час карантину глядачі зможуть послухати лекції про музику, літературу, кіно й театр від експертів. 

«Карантин, спричинений пандемією коронавірусу, — найневдаліший час для паніки та безсистемного поглинання сумнівної інформації з неперевірених джерел в інтернеті. Натомість це чудова нагода для самоосвіти! UA: КУЛЬТУРА долучається до практики найкращих мистецьких інституцій та медіакомпаній — ми транслюватимемо лекційну лінійку власного виробництва в праймі, що безпрецедентно для українського телебачення. Зберігайте спокій і залишайтеся вдома. Ми подбаємо, аби карантин закінчився для вас не нервовим зривом, а новими знаннями», — розповів виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Тож із 23 березня в будні о 19:35 дивіться на UA: КУЛЬТУРА:

  • Щопонеділка — #МузLove 

Програма знайомить глядачів із найвидатнішими творами класичної музики. Ведучі Любов Морозова і Юрій Макаров розкажуть, як складалися долі композиторів, як створювалися й стали відомими музичні шедеври Людвіга ван Бетховена, Миколи Леонтовича, Едварда Гріга, Валентина Сильвестрова та інших. 

  • Щовівторка — «Час поезії» 

Пропонує глядачам по-новому відкрити класику українського поетичного слова. До циклу увійшли знакові поети, які своєю творчістю вплинули на розвиток літератури й стали виразниками настроїв часу: Шевченко, Тичина, Антонич, Плужник, Бажан та інші. Ведучі Василь Герасим’юк і Мирослав Лаюк розкажуть про поетів на тлі епохи й читатимуть вірші. 

  • Щосереди — #БібліоFUN 

Серія програм про видатні твори світової літератури. Як їх читати й розуміти, розповідатимуть письменник і літературознавець Ростислав Семків та літературний критик Євгеній Стасіневич. Найцікавіші уривки літературних творів читатимуть акторка театрів «Пральня» й «ДАХ» Марічка Штирбулова та актор «Молодого театру» Олег Коркушко.

  • Щочетверга — #KіноWALL 

Цикл відеолекцій про найпомітніші стрічки українського кінематографа від кінокритика Сергія Тримбача. Він розповість про українське кіно в деталях від поетичної Довженкової «Землі» до гостросюжетного «Племені» Мирослава Слабошпицького. До уваги глядачів історії створення фільмів, цікаві факти з біографій режисерів, реакції кінокритиків і глядачів та режисерські знахідки.

  • Щоп’ятниці — #NeoСцена 

Ведучий циклу програм театральний критик Олег Вергеліс познайомить глядачів із найяскравішими українськими театральними режисерами та їхніми постановками. На глядачів чекають огляди театральних прем’єр, інтерв’ю із сучасними українськими театральними режисерами й найяскравіші фрагменти вистав.

Нагадаємо, на телеканалі UA: КУЛЬТУРА триває другий тиждень спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА».