23 травня, до Дня героїв, на Суспільному вийде спеціальний епізод документального проєкту «Nostos. Повернення героїв»*. Проєкт розповідає історії ветеранів і ветеранок, які повертаються до цивільного життя після війни. Він показує не лише труднощі адаптації, а й витримку, мотивацію та внутрішню силу тих, хто повертається з війни.
Дивіться спецпоказ проєкту «Nostos. Повернення героїв» 23 травня на платформах Суспільного:
- на Першому каналі Суспільного о 22:15 (другий показ — 25 травня о 12:15);
- на ютуб-каналі Суспільне Новини о 19:30.
Проєкт «Nostos. Повернення героїв» від Суспільне Новини — це дев’ять історій про людей, які повертаються з війни та проходять складний шлях реінтеграції у цивільне життя. Проєкт розпочався 2 березня 2025 року і впродовж весни щотижня розповідав історії українських військових, які повертаються до мирного життя.
«У цьому проєкті ми працювали з усіма можливими форматами на різних диджитал-платформах для того, щоб історії наших ветеранів і ветеранок були почутими. Тисячі коментарів, більш ніж 10 мільйонів переглядів на Shorts та 243 тисячі переглядів на повних інтерв’ю на ютубі, 2,6 мільйона переглядів фрагментів у тіктоку, а також — 483 тисяч унікальних телеглядачів на всіх епізодах — це важливий кількісний результат. Та найважливішим є вплив на аудиторії — реакції на несправедливість, на байдужість, безмежна підтримка у коментарях, люди дізнаються більше про те, яким складним є шлях повернення ветеранів», — зазначає Захарченко Олександра, продюсерка проєкту.
Проєкт «Nostos. Повернення героїв» в цифрах:
- перегляди на ютуб-каналі Суспільне Новини — 10,1 млн на Short-відео, 243 тис. переглядів на повних епізодах;
- дані охоплення і взаємодії в соцмережах — тікток «До речі»: 2,6 млн переглядів на відео, в інстаграмі Суспільне Новини — 461 тис. переглядів на відео, 540 тис. охоплення на постах у фейсбуку Суспільне Новини;
- усі випуски проєкту на телебаченні (як прем’єрні покази, так і повтори) подивились 483 тис. унікальних глядачів на телеканалі Перший у віці від 18 років у містах з населенням від 50 тис. жителів.
Шеф-редакторка проєкту Анна Сухецька підкреслює, що основним було дати простір для голосу самих ветеранів:
«Непорозуміння виникають через різність досвідів, і для нас було дуже важливо дати платформу для ветеранів, які б поділилися власними історіями. Тому це дуже різні герої, але всі історії — про подолання. І вони надзвичайно надихають. Я б хотіла, щоб ми більше цінували цю можливість жити в один час з героями і мати змогу вчитися у них».
Усі епізоди доступні на ютуб-каналі Суспільне Новини.
Команда проєкту від Суспільного:
- шеф-редакторка проєкту — Анна Сухецька;
- редакторка Суспільне Новини — Олена Дуняк;
- виконавча продюсерка — Олександра Захарченко;
- головна продюсерка — Вікторія Мурована;
- координаторка — Катерина Шкрабалюк;
- комунікаційниця — Наталка Шимків.
Команда виробників Malanka Studios:
- режисери/-ки — Ольга Гібелінда, Віталій Гавура, Юлія Гонтарук, Світлана Ліщинська;
- креативна продюсерка — Ольга Гібелінда;
- продюсерка — Іванна Хіцінська;
- сценаристка — Оксана Мироненко;
- оператори-постановники — Євген Козеко, Олександра Луніна, Ігор Швидченко, Кирило Нікрашевич, Ілля Ремізовський;
- друга операторка — Анна Дяченко;
- режисери монтажу — Юрій Хробуст, Денис Токарев;
- зведення та редагування звуку — Євген Воронков, Артем Бабурін.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
*Проєкт виготовлено Malanka Studios на замовлення Суспільного мовлення за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Суспільного Мовлення і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.