Делегація Групи доповідачів Ради Європи (РЄ) з питань демократії (GR-DEM) на рівні Постійних представників держав-членів РЄ* 21 травня відвідала головний офіс Суспільного в Києві, аби засвідчити свою підтримку незалежному мовнику та підкреслити важливу роль, яку він відіграє в захисті демократичних цінностей, свободи слова та права громадян на достовірну інформацію навіть в умовах війни.
Делегацію на Суспільному зустріли: Світлана Остапа, голова наглядової ради, Микола Чернотицький, голова правління, Андрій Таранов, член правління, відповідальний за маркетинг і міжнародні відносини, та Валерія Безпала, директорка департаменту закордонного співробітництва.
Кейтріона Дойл, Посолка, Постійна представниця Ірландії при РЄ, голова GR-DEM, від імені всієї делегації висловила глибоку повагу до народу України за мужність, стійкість та непохитну відданість працівників Суспільного демократичним цінностям:
«Ви — на передовій боротьби за свободу медіа — одного із ключових стовпів демократії. Коли я сказала колегам у Страсбурзі, що ми їдемо на Суспільне, вони відповіли: “А, це одна з історій успіху Ради Європи”. І я розумію чому! Я вражена вашим управлінням, неупередженим висвітленням і тим рівнем довіри, який ви маєте».
«Ми захоплені тим, як вам вдається дотримуватися стандартів під час війни. Ви вчите нас, як організоване суспільство може функціонувати у складні часи», — зазначив Клод Вільд, Посол, Постійний представник Швейцарії при РЄ.
Він розповів, що у РЄ діє ініціатива під назвою «Група друзів безпеки журналістів та свободи медіа», у межах якої постійно обговорюється, як українські журналісти, попри небезпеку, продовжують працювати, зокрема на окупованих територіях, щоб світ знав правду про війну в Україні. Цю інформацію, за його словами, намагаються максимально поширювати в межах діяльності Групи, яка працює на постійній основі.
Світлана Остапа висловила вдячність РЄ за постійну підтримку — як на етапі створення мовника, так і протягом усього періоду його становлення:
«Ми 20 років намагалися створити суспільне мовлення і тільки у 2017 році, після Революції Гідності, нам це вдалося. Ми дуже дякуємо РЄ, яка завжди вірила в цю ідею, сприяла ухваленню закону про суспільне мовлення та всі вісім років залишалася надійним партнером».
Представники Суспільного поділилися ключовими результатами та досягненнями Суспільного за 2024 рік. Зокрема вони розповіли, що Єврокомісія у Звіті в межах Пакета розширення ЄС 2024 року відзначила політичну неупередженість Суспільного в Україні та наголосила на потребі належного фінансування мовника на 2025 рік.
Голова правління Суспільного Микола Чернотицький повідомив про початок постійної роботи кореспондентів у Брюсселі та Вашингтоні, що є суттєвим кроком у посиленні міжнародної присутності Суспільного. Особливу увагу він приділив реалізації стратегічного проєкту — створенню гіперлокальної мережі журналістів:
«Ми прагнемо, щоб журналісти Суспільного були присутні не лише в обласних центрах, а й у громадах довкола. По-перше, це дозволить уникнути інформаційної пустелі — коли місцеві мешканці не мають доступу до незалежних новин про своє життя. По-друге, у процесі відновлення та відбудови країни локальна журналістика відіграє ключову роль у контролі, адже це знижує ймовірність корупційних ризиків».
Андрій Таранов наголосив, що для малих громад не існує життєздатної комерційної моделі незалежних медіа. У таких громадах просто не вистачає коштів ані на рекламу, ані на передплату. Якщо локальне медіа не належить до політичного гравця — воно, швидше за все, не виживе.
«Протягом років міжнародні партнери робили важливі кроки для підтримки місцевої журналістики. Але сьогодні лише Суспільне має потенціал і ресурси для управління всією цією великою мережею. Наразі це найбільший і найважливіший напрям роботи у нашому стратегічному плані», — підсумував він.
*У складі делегації у супроводі голови Офісу РЄ в Україні пана Мачея Янчака прибули: Кейтріона Дойл, Посолка, Постійна представниця Ірландії при РЄ, голова GR-DEM; Алоїзія Верґеттер, Посолка, Постійна представниця Австрії при РЄ; Таня Гонґгрійп, Посолка, Постійна представниця Нідерландів при РЄ; Андріус Крівас, Посол, Постійний представник Литви при РЄ; Клод Вільд, Посол, Постійний представник Швейцарії при РЄ; Борис Тарасюк, Посол, Постійний представник України при РЄ; Денис Брібозія, представник Секретаріату Комітету міністрів; д-р Клаус Нойкірх, директор з координації програм РЄ; Олена Литвиненко, радниця з політичних питань (Республіка Молдова та Україна) РЄ.
Візит відбувся в межах засідання Керівного комітету з імплементації Плану дій РЄ для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки для оцінки реалізації Плану дій РЄ для України та залучення додаткового фінансування для його виконання.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Валерія Мезенцева