До Міжнародного дня боротьби з гомофобією, який щороку відзначається 17 травня, Суспільне презентує документальний фільм «Вакансія: людина», виготовлений у співпраці з ГО «Точка опори». Проєкт розповідає історії ЛГБТІК+-людей, які зіткнулися з дискримінацією у працевлаштуванні, але змогли знайти підтримку, подолати бар’єри та реалізувати себе. Ці історії — про щоденну боротьбу за право бути собою на робочому місці; про професіоналізм, що не має орієнтації; про рівність, яка починається з простого: спочатку — людина.
Дивіться прем’єру документального фільму «Вакансія: людина» 17 травня на платформах Суспільного:
- о 8:30 на телеканалі Суспільне Культура;
- о 14:00 на телеканалі Перший.
Також фільм буде доступний на ютуб-каналі Перший 17 травня о 13:00.
Нагадаємо, презентація документального фільму «Вакансія: людина» пройшла у межах третього Фестивалю ЛГБТІК+-кіно Sunny Bunny в Києві за участі творчої команди, головних героїв і гостей. Як це було — читайте за посиланням.
Анастасія Гудима, продюсерка проєкту і директорка департаменту з питань розмаїття, рівності, інклюзії та рівних можливостей Суспільного Мовлення, поділилась своїм баченням ролі медіа у зміні суспільних уявлень:
«На Суспільному ми віримо в силу історій, які допомагають побачити не узагальнення, а людину. “Вакансія: людина” — саме про це. Про можливість бути собою на роботі, без страху і принижень. Знання захищає, видимість змінює уявлення, а людські історії дають те, чого не дає жодна статистика — розуміння і співпереживання. У День боротьби з гомофобією ми ще раз нагадуємо: жодне суспільство не може бути вільним, якщо комусь у ньому доводиться жити в тіні. Боротися з гомофобією означає говорити про людей, а не про стереотипи. І тут роль медіа особливо відповідальна: не загострювати, а будувати місточки. Нам це вдається тоді, коли ми не нав’язуємо, а відкрито говоримо мовою поваги й людської гідності».

«До Міжнародного дня боротьби з гомофобією ми говоримо про найголовніше — право бути собою. “Вакансія: людина” — це не просто документальний проєкт, це платформа, яка дає голос тим, хто щодня виборює гідність, повагу та можливість працювати без страху. Ми зібрали історії, які надихають, зворушують і дають надію. Я щиро вдячний команді Суспільного за партнерство, завдяки якому ці голоси стали видимими. Разом ми відкриваємо важливу розмову про рівність, видимість і силу кожного та кожної. Бо зміни починаються там, де ми бачимо не лише “вакансію”, а передусім — людину», — зазначає Віктор Сіонський, керівник проєктів ГО «Точка опори ЮА».
Герої фільму:
- Катерина Тимофеєва, публічна діячка;
- Дем’ян Петренко, графічний дизайнер;
- Віктор Сіонський, керівник проєктів ГО «Точка опори ЮА».
Творча команда проєкту:
- режисерка — Олена Кривенко;
- редакторка — Христина Дичко;
- оператор-постановник — Данило Притченко;
- другий оператор — Микола Зоценко;
- режисерка монтажу — Олена Мамай;
- звукорежисери — Олександр Грідін, Олексій Романов;
- редакторка постпродакшену — Ірина Миколайчук;
- літературна редакторка — Оксана Мигаліско;
- дизайнерки графіки — Юрій Урбанський;
- експерт проєкту — Віктор Сіонський;
- виконавча продюсерка — Анастасія Гудима.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Матеріал підготувала Дарʼя Опря