Новини компанії

Травень 10, 2024

Євробачення-2024: переможці другого півфіналу

У четвер, 9 травня, пройшов другий півфінал Пісенного конкурсу Євробачення-2024. На сцену Malmö Arena вийшло 16 учасників півфіналу, які змагалися за право потрапити до фіналу, що відбудуться уже цієї суботи, 11 травня

З другого півфіналу у фінал пройшли 10 учасників:

10 учасників з першого півфіналу:

Крім 20 фіналістів, які вибороли участь у фіналі, автоматично до нього потрапляють країни «Великої п’ятірки» та країна-організаторка, завдяки перемозі у Євробаченні-2023.

Читайте також: Євробачення-2024: Україна вийшла у фінал конкурсу

Суспільне Мовлення транслювало другий півфінал Євробачення-2024 наживо на всіх платформах — телебаченні, диджиталі та радіо:

Для забезпечення інклюзивності відеотрансляція супроводжувалась перекладом жестовою мовою. Перекладачками розмовних студій другого півфіналу були Ірина Сколотова та Юлія Порплік, за адаптацію пісень вдруге відповідали Анфіса Болдусєва та Лада Соколюк.

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап

Зіркові виступи у другому півфіналі

Зірки Євробачення Єлена Папарізу, Сертаб Еренер і Шарлотта Переллі виконали свої хіти, а підспівувати їм змогли не тільки глядачі арени, а й телеглядачі через онлайн-включення. 

Згодом ведуча шоу Петра Меде виконали музичну композицію під назвою We Just Love Eurovision Too Much. На сцену також вийшов Käärijä, який представляв Фінляндію на Пісенному конкурсі Євробачення-2023 з піснею «Cha Cha Cha».

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024 за підсумками першого півфіналу. alyona alyona & Jerry Heil вразили глядачів постановкою від дворазової номінантки «Ґреммі» — Таню Муіньо. Наприкінці виступу alyona alyona & Jerry Heil подякували всім за підтримку України.

Дивіться також: влоги про Євробачення — Hallå, Євробачення!

За результатами жеребкування, яке відбулось після першого півфіналу alyona alyona & Jerry Heil витягнули категорію «вибір продюсера» — одне з нововведень цьогорічного шоу. Таким чином, порядок виходу представниць України у фіналі Євробачення-2024 залежатиме від продюсерів шоу. 

Цьогоріч у 68-му Пісенному конкурсі Євробачення беруть участь представники 37 країн. Гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2024.

Фото: Sarah Louise Bennett, Corinne Cumming/EBU