Новини компанії

Березень 28, 2024

На Суспільне Новини традиційно відсутня джинса, — моніторинг ІМІ

На сайті Суспільне Новини не виявлено замовних матеріалів згідно з результатами щоквартального дослідження Інституту масової інформації, проведеного в березні серед 23 ключових онлайн-медіа України. Десять із них не мають ознак використання джинси.

Читайте також: Світлана Остапа: Суспільне Мовлення — важлива місія, якій я присвятила своє життя

Крім Суспільне Новини, до переліку сайтів, де відсутня джинса, потрапили десять медіа: «Бабель», «Громадське», ZN.ua, «Укрінформ», «Українська правда», Liga.net, «Еспресо», Zaхid.net, «Кореспондент.net», NV. Водночас сайт NV не містить прямої реклами грального бізнесу, та низка їхніх матеріалів видаються частиною кампанії з привернення уваги населення до азартних ігор.

«У першому кварталі 2024 року кількість політичної джинси в популярних онлайн-медіа України зросла на 10 % у порівнянні з останнім кварталом 2023-го. Частка таких публікацій наразі становить близько чверті всіх зафіксованих публікацій з ознаками замовних. Крім того, втричі зросла частка згадок про гральний бізнес. Загалом кількість матеріалів з ознаками джинси за останні три місяці практично не змінилася. Нині виявлено 114 матеріалів з ознаками джинси, тоді як попередній моніторинг ІМІ зафіксував 117 таких публікацій. Помітно активізувалися політичні замовники. На їхню користь розміщено 25 % матеріалів з ознаками замовних. Відповідно, 75 % таких публікацій — на користь комерційних замовників», — йдеться у звіті.

Також аналітики ІМІ визначили антилідерів моніторингу із замовними матеріалами.

Моніторинг охоплює період 5–7 березня 2024 року, до вибірки увійшли всі новини поспіль, що були опубліковані на сайтах протягом зазначеного періоду.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.