Новини компанії

Березень 12, 2024

Прем'єра спецпроєкту «Щоденник Шевченка» на Радіо Культура

Ексклюзивно до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка Радіо Культура презентує радіодокументальний спецпроєкт «Щоденник Шевченка». Що відчував поет на засланні, які події пережив та яким був шлях звільнення? Слухайте в ефірі щодня до 15 березня о 20:30.

Читайте також: Радіоточка до дня народження Шевченка презентує спеціальний проєкт

Щоденник Шевченка — це радіодокументальний серіал на основі оригінальних щоденникових записів Шевченка. Поет почав писати свій щоденник 12 червня 1857 року, перебуваючи на засланні. Чекаючи на своє звільнення, він занотовував кожен день життя, свої переживання та події, що відбувались навколо нього. Над створенням проєкту «Щоденник Шевченка» працювали продюсерка проєкту Інна Мочарник та звукорежисерка Ганна Малієнко. 

«Робота зі щоденником Шевченка була цікавою та відповідальною. Раніше мені вже доводилося працювати над перекладом російськомовних листів Шевченка. У цьому проєкті ми хотіли дати якнайбільше місця самому Шевченкові. Показати, яким він був після пережитих подій, про що думав поет, позбавлений свободи за вірші та покараний солдатською службою в ненависній російській імперській армії», — поділилась враженнями Інна Мочарник.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.