Новини компанії

Березень 11, 2024

Тетяна Трощинська: Тестуватимемо реальність у прямому ефірі «Нового відліку»

14 березня на місцевих каналах Суспільного, Українському Радіо та ютуб-каналі Першого у прямому ефірі вийде другий сезон суспільно-політичного токшоу «Новий відлік». Яким воно буде — розповіла продюсерка токшоу Тетяна Трощинська.

— Тетяно, чому ви вирішили доєднатися до проєкту?

— Це була пропозиція Дмитра Хоркіна, яка мене зацікавила. Я тривалий час працювала на телебаченні, на радіо і на тренерській роботі. Хоча в останні роки — це радіо і ютуб переважно. 

Важливим фактором стали люди. Мені цікаво працювати з Андрієм Діхтяренком, Властою Лазур, з Назарієм Поврозником як шеф-редактором. Цікаво запустити другий сезон шоу, яке, з одного боку, дотримується стандартів, а з другого — гостре, непласке. Ці чинники визначили вибір. 

Читайте також: Оновлене токшоу «Новий відлік» — із 14 березня на Суспільному

— Як зробити гостре шоу під час війни?

— Ми розуміємо, що є речі, які можуть бути критикою, є важливі питання, які потрібно вирішувати, але вони не шкодять національній безпеці. Національній безпеці шкодить не вирішення багатьох питань. Це перший момент. І другий момент: є суспільно значущі теми, і ми, як громадяни, а особливо політики, дуже часто звикли маркувати їх як політичні. Це шоу не про політику, а про проблеми, які фактично нам заважають рухатися і перемагати. 

Є актуальні речі, є «вічнозелені» теми, наприклад, такою, на жаль, стає тема мобілізації, за що дуже прикро, бо це мало б бути давно вирішено. Звісно, існує набір тем, які тригерять аудиторію. Та мені б дуже хотілося, щоб гості, тема і ті питання, які ми будемо ставити, і відповіді, які будемо отримувати, дали більше розуміння нашим людям. Працювати з гострими темами допоможуть журналістські стандарти на Суспільному.

— Чим новий сезон відрізнятиметься від попереднього?

— Ми додаємо голоси громад: плануємо по трьох представників або представниць з регіонів включати до ефіру додатково до тих людей, які будуть в студії. Ми дуже розраховуємо, що до нас долучаться лідери суспільної думки в громадах. Це не обов’язково люди, які «обтяжені» владою. Це можуть бути люди, які на рівні громадських організацій на місцях змогли щось вирішити, голоси місцевих волонтерів чи волонтерок. Для нас важливо, щоб у нашій студії, окрім експертів і людей, які ухвалюють рішення, ми побачили і обговорили, як це працює в реальності. Хочемо протестувати в реальності ту чи іншу тему.

Читайте також: Жінки в медіа: шлях до лідерства через рівні права й можливості

— Ми вже знаємо, що в новому сезоні буде двоє ведучих.

—  Так, у нас з'являється нова ведуча — журналістка Радіо Свобода Власта Лазур. Це вдумлива і допитлива журналістка, яка має свою хорошу аудиторію. І ще, мені здається, у них дуже хороша взаємодія з Андрієм, що може стати доданою цінністю.

— Яким би вам хотілось бачити перший ефір?  

—  Нам хотілося б, щоб він був із якомога меншими технічними накладками. З досвіду — буває по-різному. Ми відтрактовуємо, але іноді трапляються моменти, які професійно цілком зрозумілі. Втім, глядачі можуть не знати наш образ «ідеального ефіру». Головне, щоб цей ефір був цікавим для них.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Фото — Олег Переверзєв