Новини компанії

Лютий 26, 2024

Суспільне Крим транслюватиме форум «26-2-14: Війна почалась у Криму»

26 лютого в День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в Києві відбудеться форум «26-2-14: Війна почалась у Криму». Суспільне Крим транслюватиме подію в ефірі телеканалу та на ютубі. Початок о 13:00

Чому деокупація півострова — не лише про територіальну цілісність України, а й про те, що Україна робить для реінтеграції півострова вже сьогодні та якими є пріоритети в умовах тимчасової відсутності контролю? Чому минуле Криму — це питання його майбутнього? Ці та інші теми обговорять на форумі урядовці, народні депутати України, дипломати, національні та міжнародні експерти.

«Дуже важливо наголошувати й говорити про те, що російсько-українська війна почалась у 2014 році, з вторгненням російських військових та окупацією Кримського півострова, — зауважує виконавчий продюсер Суспільне Крим Руслан Халапов. — Команда Суспільне Крим не тільки покаже наживо панельні дискусії та обговорення Форуму, а й працюватиме на локації його проведення — щоб повідомляти звідти усе найважливіше в ефірі та на діджитал-платформах Суспільного».

Читайте також: «Крим: 10 років окупації»: де дивитися на Суспільному 

«Мета заходу — нагадати та наголосити, що російська агресія проти України розпочалася з окупації Криму у 2014 році, і що тільки зі звільненням та реінтеграцією Криму війну буде завершено. Під час Форуму буде, зокрема, порушено тему боротьби та спротиву громадян України, які проживають в окупованому Криму та солідаризуються із материковою Україною, чекають на ЗСУ; і що зрештою — Україна також чекає та активно бореться за відновлення контролю над Кримом, готуючи низку реінтеграційних стратегій та необхідного законодавчо-нормативного підґрунтя», — йдеться в анонсі форуму. 

Серед спікерів події: 

  • Пітер Дікінсон, редактор блогу UkraineAlert в Atlantic Council, видавець журналу Business Ukraine;
  • Джеймс Браун, професор політології та координатор спеціальності «Міжнародні відносини», Університет Темпл, Японія (онлайн);
  • Рорі Фіннін, голова Українських студій у Кембриджському університеті, спеціалізується зокрема на історії Криму; 
  • Дмитро Теперік, експерт з питань безпеки та стабільності, когнітивної деокупації Криму, Фонд «Партнерство за сильну Україну» (PFRU);
  • Аліна Фролова, заступниця голови правління Центру оборонних стратегій; 
  • Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини «ZMINA»;
  • Олександр Галенко, викладач Київської школи економіки, історик, один із провідних сходознавців;
  • Мартін-Олександр Кислий, історик, викладач НаУКМА, учасник проєкту «Ініціатива для кримських татар»
  • Мавілє Халіл, журналістка, психологиня. 

Організатори форуму «26-2-14: Війна почалась у Криму» — Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Кримська платформа, Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Оперативні новини Суспільне Крим  — на сайті Суспільне Новини та у соцмережах: