Новини компанії

Грудень 28, 2023

Суспільне Мовлення — флагман з дотримання стандартів в Україні, — Юлія Шелудько, Українське Радіо

Дотримання журналістських стандартів під час війни та думки автора в статтях/матеріалах — про це 27 грудня під час онлайн-вебінару, присвяченому авторській позиції в журналістиці, розповіла Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського Радіо та членкиня редакційної ради Суспільного. Слухачами зустрічі стали журналісти з різних українських ЗМІ та з різних регіонів України.

Читайте також: Проєкт Українського Радіо «Не зламані війною» вийшов на подкаст-платформах

Юлія Шелудько наголосила, що Суспільне Мовлення — флагман з дотримання журналістських стандартів в Україні.

«Суспільне Мовлення — те загальнонаціональне медіа, на яке варто рівнятися. Іноді хибно думають, що в авторській колонці можна писати все "що на душу ляже" чи те, що в редакторській статті має панувати лише власна думка редактора. Насправді це не так. Журналістських стандартів необхідно дотримуватися завжди. Якщо ви робите якісну журналістику, тобто виготовляєте якісний контент, завжди маєте відділяти факти від коментарів, оціночних суджень уникати, вказувати, де саме ваша думка. Вся інформація обов'язково має бути достовірна, а експертність експертів — не підлягати сумніву. Будь-яке найменше порушення призводить до репутаційних втрат ЗМІ і його авторів зокрема, до втрати довіри споживачів», — зазначила під час онлайн-вебінару Юлія Шелудько

За її словами, журналісти мають постійно вчитися і вдосконалюватися, оскільки виготовляти контент і друкувати його в газеті чи видавати в ефір радіо сьогодні вже замало: «Зараз ми матеріали також "перепаковуємо" і видаємо, наприклад, на діджитал-платформи. Часто у невеликих регіональних ЗМІ для цього немає спеціальних людей у штаті, і це все робить одна команда, яка постійно вчиться, щоб радіоконтент адаптувати для подкастів, а зі статті для сайту зробити, наприклад, матеріал для тіктока».

Онлайн-вебінар організовано Національною спілкою журналістів України та організацією N-Ost для журналістів, блогерів, фрилансерів та медіапрацівників.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач