Новини компанії

Жовтень 03, 2023

Суспільне та Проєкт «Фільтр» проведуть Всеукраїнський урок єдності

6 жовтня о 12:00 на телеканалі Суспільне Культура та на ютуб-каналі Першого відбудеться трансляція Всеукраїнського уроку єдності. О 15:30 його зможуть побачити глядачі місцевих телеканалів Суспільного.

Про спільний захід національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України, Суспільного Мовлення за підтримки ПРООН сьогодні розповіли в Укрінформі.

Тема цьогорічного медіауроку — «Як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими», триватиме він 30 хвилин.

«Ми давно співпрацюємо з “Фільтром” щодо питання медіаграмотності. Для Суспільного Мовлення як елемента національної інформаційної безпеки важливо, щоб кількість громадян України, які розуміють, де безпечні джерела інформації, тільки збільшувалася. Це відповідає і нашій місії. Для Суспільного важливо продовжувати цю роботу в такій широкій коаліції — разом із Міністерством культури, Міністерством освіти і громадськими організаціями. Ми зацікавлені, щоб більше контенту Суспільного було включено в шкільну програму. Бо якщо запитати юного британця, якому медіа він довіряє найбільше, то відповідь буде — BBC. Я б хотів, щоб в Україні так само було із Суспільним Мовленням», — підкреслив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення.

Телеурок із медіаграмотності буде пізнавальним і корисним школярам 5-11 класів, батькам і вчителям з усієї України. Глядачі дізнаються, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти й тролі, як розумно споживати інформацію і не вестися на маніпуляції.

«Медіаграмотність — це складне слово ми намагалися трансформувати у щось зрозуміле та практичне. Структуру уроку намагалися зробити максимально інтерактивною. Будуть тести, пояснення про те, що руйнує нашу згуртованість нині, глядачам розкажуть про мову ворожнечі, дискримінацію, стереотипи. Буде експерт у студії, обговоримо ці конкретні кейси. Будемо говорити про те, як правильно перевіряти фейки, як відповідально поширювати контент», — пояснила Валерія Ковтун, керівниця національного проєкту з медіаграмотності МКІП «Фільтр».

Читайте також: Суспільне Мовлення оголосило нову дату проведення Радіодиктанту національної єдності

Також організатори підготували сюрприз для школярів старших класів, про який оголосять під час уроку. Проведе Всеукраїнський урок єдності ведучий спецпроєктів регіонального мовлення Суспільного Віктор Дяченко.

13 жовтня о 9:30 Всеукраїнський урок єдності можна буде переглянути у повторі на телеканалі Суспільне Культура, а на ютуб-каналі Першого він буде доступним у записі. 

«Теми єдності, медіаграмотності — і у війну, і в мирний час, безперечно, є актуальними. Я думаю, що про єдність треба говорити, думати і працювати завжди. Тому, сподіваюся, в українців не виникатиме питань, чому Міністерство (культури та інформаційно політики — ред.) долучається до таки ініціатив. У нас є хороша команда, яка робить прекрасні речі. Я впевнений, що цей Урок єдності буде однією з таких цікавих речей. Це буде додатковою крапелькою в загальну справу згуртованості українського суспільства. Коли ми говоримо про стійкість українців, то вона базується, зокрема, на згуртованості, і цю згуртованість потрібно підтримувати», — наголосив Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

«Ця ініціатива для ПРООН представляє основу права доступу до інформації. Найважливіше нині — це інвестувати в молодь, у медіа, в громадянське суспільство для того, аби громадяни мали чітке розуміння ролі медіа, ЗМІ. Це дуже правильне і здорове інвестування під час процесу відбудови», — зазначив Христофорос Політіс, виконувач обов'язків Постійного представника ПРООН в Україні

Нагадаємо, перший Всеукраїнський урок з медіаграмотності відбувся 16 лютого 2022 року. Кілька днів по тому Україна зіткнулася з повномасштабним вторгненням росії й тими викликами, які показали, що єдність — запорука нашої боротьби. Вміння не вестися на маніпуляції та протидіяти дезінформації допомагають нам зберегти єдність. 

«Становлення медіаграмотності серед учнівства — одне з пріоритетних завдань нової освітньої реформи. Тож цей урок — чудова можливість для учнів, батьків, учителів об'єднатися для того, щоб розвивати навички критичного мислення, медіаграмотність і всі супутні до цього питання. Ми, як міністерство, рекомендували закладам освіти різні формати проведення (уроку єдності — ред.), зокрема спільну виховну годину», — наголосив Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Читайте також: Зустрічі з командою Суспільного у громадах України: зберігайте дати

Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики й Суспільним Мовленням за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото надані Міністерством культури та інформаційної політики