Новини компанії

Вересень 30, 2023

Музика Валентина Сильвестрова та фільм про композитора — на Суспільному

30 вересня свій 86-й День народження святкує композитор Валентин Сильвестров. Експериментатор і визнаний класик одночасно, він вважається одним з найбільш видатних українських композиторів у світі. Валентин Сильвестров створив дев’ять симфоній, писав музику для оркестрів, хорів, фортепіано, а також до фільмів Кіри Муратової та Франсуа Озона. Його твори звучать на міжнародних фестивалях вже понад пів століття, входять до репертуару найвідоміших оркестрів і виконавців і щорічно виходять друком у багатьох престижних закордонних видавництвах. 

Читайте також: Мюзикл «Тигролови» від Національної оперети — на Радіо Культура

До дня народження Валентина Сильвестрова телеканал Суспільне Культура покаже фільм «Один день і все життя», присвячений життю і творчості композитора, а також Гала-концерт національного проєкту «Три “С”: Скорик — Станкович — Сильвестров».

О 20:20 — документальний фільм «Один день і все життя (Валентин Сильвестров)».

Повнометражний документальний фільм режисера Сергія Буковського, присвячений постаті українського композитора Валентина Сильвестрова. Стрічка складається із трьох частин: «Вірус виразності», «Зона пам'яті», «Alleluia». Кожна частина присвячена певному періоду творчості композитора: співіснування з радянським режимом, захоплення Сильвестрова постмодернізмом і бажання відрефлексувати історичні події останнього десятиліття. Зйомки фільму тривали з січня по червень 2019 року. 

О 13:00 — Гала-концерт національного проєкту «Три “С”: Скорик — Станкович — Сильвестров».

Концерт відбувся в залі Національної опери України. У програмі — вибрані твори з проєкту «Три “С”», що найбільш яскраво характеризують творчість кожного з композиторів та отримали найвищі оцінки слухачів. Відкриває концерт «Тиха Музика» для оркестру та «Майдан – 2014» для камерного хору Валентина Сильвестрова. 

Також цього тижня на Радіо Культура вийшла програма «Музичні історії», в якій прозвучала розповідь про творчість Валентина Сильвестрова та твори, в яких виразно розкривається його композиторський стиль: цикл «Тиха музика» у трьох частинах, «Елегія» з циклу «Три елегії», «Гімн 2001 року» для струнних та «Прощальна серенада» для струнних. Ведуча — Надія Радкевич.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 10:00 до 21:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.