Новини компанії

Травень 19, 2023

«Слова, реабілітовані музикою» — поезія репресованих на Радіо Промінь

До Дня пам'яті жертв політичних репресій Радіо Промінь презентує серію літературно-музичних програм «Слова, реабілітовані музикою». Тексти репресованих поетів, покладені на сучасну українську музику, звучатимуть на хвилях Радіо Промінь з неділі, 21 травня. Героями перших двох випусків стануть Михайль Семенко та Володимир Сосюра. 

Читайте також: Радіо Промінь святкує 58 років в ефірі

Вікторія Польченко, креативна продюсерка Радіо Промінь, переконана, що текст — важливий складник кожної пісні, що часами промовляє до слухача не менше, ніж музика. Це та промовиста історія, яку знають лише втаємничені: музиканти й літературознавці. Радіо Промінь розкриє історії текстів та їхніх репресованих авторів — часом трагічні, ліричні, а іноді й незвичайні.

«Радянська влада знищила понад тисячу українських письменників. Вона жадала прибрати цих великих людей з колективної памʼяті нашої нації, але ми вберегли їх. Попри все. Тексти тих, чия творчість надихає сучасних музикантів та музиканток творити історію нової української сцени, звучать й надалі. Але що ми знаємо про авторів? Нашою головною метою в цьому проєкті було розкрити історію автора тексту через пісню», — зазначив Максим Яковенко, виконавчий продюсер Радіо Промінь. 

Ведучі Радіо Промінь звернуть увагу слухачів на унікальну історію кожного вірша та біографію поетів, які, попри репресії радянської влади, продовжують жити для нащадків у поезіях і музиці.  

Слухайте перші дві серії літературно-музичного проєкту «Слова, реабілітовані музикою» 21 травня о 19:00 та 20:00 на Радіо Промінь.

Радіо Промінь — найперша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом це музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. 95% пісень в ефірі Радіо Промінь — українською мовою. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.